Reklama

Reklama

Lopez znokautował Vazqueza i pobił się z jego trenerem

W niedzielę nad ranem czasu polskiego miała miejsce walka dwóch szczerze nienawidzących się portorykańskich byłych mistrzów świata w boksie. Wracający po ponad dwuletniej przerwie Juan Manuel Lopez (35-5, 32 KO) pokonał w San Juan Wilfredo Vazqueza Jr (24-7-1, 19 KO), a pojedynek zakończył się wielkim skandalem, bo "Juanma" zaczął prowokować narożnik leżącego rywala i wdał się w bójkę z jednym z członków ekipy pobitego "Papito".

Początkowo to Vazquez zyskał przewagę. "Juanma" ewidentnie nie wyczuwał dystansu, lecz wraz z upływem czasu wchodził w swój rytm i już w piątej rundzie kilka razy mocniej trafił. W szóstej rozpętała się prawdziwa bitwa i tak było już praktycznie do samego końca. A ten nastąpił w jedenastym starciu. Wtedy właśnie Lopez zranił przeciwnika potężnym lewym, za moment dopadł przy linach i było po wszystkim.

Obóz Vazqueza był wściekły na przerwanie walki, a atmosferę dodatkowo podsycał "Juanma" niestosownymi gestami w kierunku ekipy rywala. Wtedy jeden z członków obozu Vazqueza nie wytrzymał i uderzył Lopeza, a ten natychmiast spróbował oddać i wdał się w bójkę z Alberto Riverą, trenerem Vazqueza Jr. Gorąco zrobiło się też na trybunach - wzburzeni kibice zaczęli rzucać w stronę ringu kubkami i innymi przedmiotami.

"Słuchajcie" - zwrócił się do publiki zwycięzca. "Potrzebuję spokoju. To była wojna pomiędzy Vazquezem Jr a "Juanmą", która już się zakończyła i którą ja wygrałem. Vazquez pokazał, że jest twardzielem, jednak to ja byłem górą. Jest tutaj dużo rodzin, na Boga, proszę o spokój."

Sytuacja została opanowana, ale 33-letniego Lopeza mogą spotkać konsekwencje. "Komisja przeanalizuje to, co się stało. Sytuacja wymknęła się spod kontroli i podejmiemy odpowiednie decyzje" - powiedział po walce Herman Colberg, szef portorykańskiej komisji.

Gdy wszystko się uspokoiło, pomimo złej krwi obaj pięściarze padli sobie w objęcia, wzajemnie gratulując postawy.

"Akceptuję porażkę, ale jestem z siebie bardzo dumny, walczyłem z najlepszymi" - oznajmił 32-letni Vazquez Jr, który tym samym ogłosił zakończenie bokserskiej kariery.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje