Reklama

Reklama

Liga WSB - menedżer "Husarii": Protest po walce Mazika oddalony

Władze ligi Worlds Series of Boxing oddaliły w czwartek protest Hussars Poland po pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym z Dolce&Gabbana Italia Thunder. Utrzymany został wynik 4:1 dla włoskiej drużyny.

W poprzednią sobotę jedyny punkt dla "Husarii" na ringu w Zawierciu zdobył Mateusz Malujda (+91 kg).

- Otrzymaliśmy w czwartek po godz. 10 informację, że protest złożony po walce Mateusza Mazika z Vincenzo Picardim, dotyczący wyniku pojedynku (Mazik przegrał na punkty 0:3), został oddalony. Specjalnie na pozytywne rozpatrzenie odwołania nie liczyłem, ale przy rezultacie 2:3 mielibyśmy większe szanse na odrobienie strat i awans do półfinału - powiedział menedżer Hussars Poland Jarosław Kołkowski.

Do położonego w Lombardii Campione d'Italia (rewanż odbędzie się w sobotę 30 marca o godz. 21) pojechało nie pięciu jak zazwyczaj, a sześciu pięściarzy. Trener Hubert Migaczew ma do dyspozycji Dawida Michelusa i Grzegorza Kozłowskiego (obaj 54 kg), Damiana Wrzesińskiego (61 kg), Ireneusza Zakrzewskiego (73 kg), Ukraińca Serhija Radczenkę (85 kg) oraz debiutanta Michała Cieślaka (+91 kg).

Reklama

- Kozłowski wystąpi w dodatkowej walce w kategorii koguciej, jeśli bilans obu pojedynków będzie remisowy. Warunkiem jest odniesienie aż czterech zwycięstw. O ile bardzo prawdopodobne są wygrane Michelusa, Radczenki i Cieślaka, o tyle znacznie trudniej będzie Wrzesińskiemu (jego przeciwnikiem będzie amatorski mistrz i wicemistrz świata) oraz Zakrzewskiemu - dodał Kołkowski.

W poprzednim sezonie zespół Dolce&Gabbana Italia Thunder triumfował w lidze WSB, a w jego składzie był Michał Olaś.

Program walk meczu rewanżowego, 30 marca (godz. 21): 


Dolce&Gabbana Italia Thunder - Hussars Poland (pierwsze spotkanie 4:1)

54 kg: Riccardo D'Andrea - Dawid Michelus

61 kg: Domenico Valentino - Damian Wrzesiński

73 kg: Walter Fiorucci - Ireneusz Zakrzewski

85 kg: Vitalijus Subacius - Serhij Radczenko

+91 kg: Matteo Modugno - Michał Cieślak

walka dodatkowa, tzw. dogrywka

54 kg: Jahyn Vittorio Parrinello - Grzegorz Kozłowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje