Reklama

Reklama

Liga WSB - debiutanci z "Husarii" powalczą o pierwsze punkty

Po porażkach z Rosją i Kubą, bokserzy Hussars Poland zmierzą się 6 grudnia w Pruszkowie w zawodowej lidze WSB z Azerbejdżanem. W składzie "Biało-czerwonych" są czterej debiutanci i doświadczony Mateusz Malujda. Trener Hubert Migaczew wierzy w pierwszą wygraną.

"Przeanalizowaliśmy potyczki każdego z pięciu rywali, nie powinni nas niczym zaskoczyć. Bardzo ciekawie zapowiada się zwłaszcza walka Piotra Gredkego z Gruzinem Dżabą Czoszitaszwilim w wadze średniej, zaś fajny, stylowy boks powinien pokazać też Damian Kiwior (64 kg). Jeśli zawodnicy się nie "spalą", kibice zobaczą miły dla oka boks" - powiedział Migaczew.

Rozgrywki w World Series of Boxing prowadzone są w 10 kategoriach, podobnie jak w pięściarstwie olimpijskim, ale mecze odbywają się w pięciu - na zmianę. Z Azerami 'Biało-czerwoni" boksować będą w 49, 56, 64, 75 i 91 kg, czyli tak jak w inauguracyjnym spotkaniu z Rosjanami. "Husaria" przegrała w listopadzie w Sankt Petersburgu 0:5. Później uległa jeszcze w Raciborzu Kubańczykom 0:5, w kat. 52, 60, 69, 81 i +91 kg.

Reklama

W piątek w Pruszkowie w barwach Hussars Poland zadebiutują: pochodzący z Braniewa Arkadiusz Lubomski (49 kg), zawodnik z Ostrołęki Marek Pietruczuk (56 kg), tarnowianin Damian Kiwior (64 kg) i mieszkający w Warszawie Gredke (75 kg). W poprzednim sezonie WSB występował tylko 31-letni wrocławianin Mateusz Malujda - jego bilans walk wynosi 2-2.

"Każdy kolejny występ, każdy kolejny tydzień treningów - to wszystko działa na naszą korzyść. Zmieniamy bokserów nie tylko pod względem sportowym, ale też na co dzień, oni uczą się, jak odżywiać, w jaki sposób wypoczywać. To mają być prawdziwi profesjonaliści" - dodał szkoleniowiec.

Program meczu Hussars Poland - Azerbaijan Baku Fires, 6 grudnia godz. 20.30:

49 kg: Arkadiusz Lubomski - Magomed Ibijew

56 kg: Marek Pietruczuk - Gairbek Germachanow

64 kg: Damian Kiwior - Gaitbulla Gadzialijew

75 kg: Piotr Gredke - Dżaba Czoszitaszwili

91 kg: Mateusz Malujda - Danis ŁatipowReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje