Reklama

Reklama

Leon Margules: Szpilka jest gotowy do walki z Wilderem

​Leon Margules, prezydent Warriors Boxing i amerykański promotor Artura Szpilki (20-1, 15 KO), który 16 stycznia zmierzy się z Deontayem Wilderem (35-0, 34 KO), nie ma wątpliwości, że pięściarz z Wieliczki jest już gotowy do walki o mistrzostwo świata.

- Pracuję ze Szpilką od początku jego kariery, wiem, że jest więcej niż gotowy na to wyzwanie. Zarówno Artur, jak i Martin mają wszystkie niezbędne narzędzia, aby 16 stycznia sięgnąć na Brooklynie po mistrzostwo świata - stwierdził.

Szpilka będzie boksowaźć z Wilderem o pas WBC. Wspomniany Charles Martin (22-0-1, 20 KO) na tej samej gali w Barclays Center skrzyżuje rękawice z Wiaczesławem Głazkowem (21-0-1, 13 KO). Stawką tej potyczki będzie tytuł IBF, który odebrano niedawno Tysonowi Fury'emu.

- Na Brooklynie nie było walki o mistrzostwo wagi ciężkiej od 115 lat. Teraz będą dwie. Zaszczytem jest możliwość promowania Wildera, który zmierzy się z twardym i niebezpiecznym pretendentem, jakim jest Szpilka. Fanów czeka prawdziwa uczta - powiedział Lou DiBella, jeden z organizatorów styczniowej gali.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Artur Szpilka | Deontay Wilder

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje