Reklama

Reklama

Lennox Lewis: Wilder sprawi problemy Powietkinowi

​Lennox Lewis jest ostrożny w typowaniu walki Deontaya Wildera (35-0, 34 KO) z Aleksandrem Powietkinem (30-1, 22 KO). Wielu ekspertów stawia na Rosjanina, tymczasem słynny Brytyjczyk podkreśla, że "Brązowy Bombardier" z pewnością wysoko zawiesi mu poprzeczkę.

- Deontay może sprawić Rosjaninowi problemy, bo ma długie ramiona, umiejętnie się porusza i boksuje z dystansu. Przeciwko takiemu zawodnikowi nie walczy się łatwo. Jednocześnie jednak Wilder wciąż popełnia sporo błędów, które Powietkin może wykorzystać - ocenił.

Reklama

W jaki sposób Powietkin może wygrać z mistrzem WBC?

- Musi unikać kontrujących ciosów prostych, kontrolować poruszanie się i obijać tułów. W walce z Wachem testował takie akcje - zauważył Lewis.

- Powietkin powinien jeszcze wymyślić coś, aby zneutralizować prawą rękę Wildera, a wtedy będzie w stanie zwyciężyć - stwierdził ostatni niekwestionowany czempion królewskiej kategorii.

Dodał, że Powietkin może zrobić użytek ze swojej siły i poszukać nokautu na Amerykaninie.

- Jak na razie nikt nie dobrał mu się do skóry, ale większość jest zdania, że Deontay nie posiada twardej szczęki. Ma chude nogi, które po ciosie w punkt prawdopodobnie nie zdołagają go utrzymać. A Powietkin ma czym uderzyć - zakończył Lewis.

Dowiedz się więcej na temat: Aleksander Powietkin | Lennox Lewis | Deontay Wilder

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje