Reklama

Reklama

Kusiak i Solecka ze srebrnymi medalami mistrzostw Unii Europejskiej w boksie

Pięściarki Sylwia Kusiak i Hanna Solecka zdobyły srebrne medale podczas rozgrywanych we włoskim mieście Cascia mistrzostw Unii Europejskiej w boksie. Ponadto brązowy krążek wywalczyła Adriana Marczewska.

Kusiak (+81 kg) po raz szósty wystąpiła w czempionacie Unii Europejskiej i tym razem spisała się na ocenę bardzo dobrą. Zawodniczka klubu Skorpion Szczecin doszła do finału, w którym nie sprostała rutynowanej Turczynce Sennur Demir. Po niezbyt czystym pojedynku arbitrzy niejednogłośnie wskazali na 35-letnią pięściarkę znad Bosforu.

Reklama

Po równie cenny skalp sięgnęła Solecka (69 kg). Koleżanka klubowa Kusiak w walce o złoto musiała uznać wyższość Niemki Nadine Apetz, aktualnej brązowej medalistki mistrzostw świata. Sędziowie po trzech rundach byli jednomyślni w swoim werdykcie.

Z kolei Marczewska (Boxing Zielona Góra) w 1/2 finału kat. 48 kg przegrała z Bułgarką Sewdą Asenową 0:5 i musiała zadowolić się brązem.

Bez powodzenia na Półwyspie Apenińskim radziły sobie pozostałe Polki: Anna Góralska, Aneta Rygielska, Kinga Szlachcic i Elżbieta Wójcik, które nie wywalczyły przepustki do strefy medalowej.

Ogółem w mistrzostwach UE wzięło udział 88 zawodniczek z 18 krajów.

Art

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje