Reklama

Reklama

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk pokonał w Łomży Alexandru Jura

Krzysztof Włodarczyk, w walce wieczoru na gali w Łomży, pokonał jednogłośnie na punkty Rumuna Alexandru Jura, w kategorii junior ciężkiej.

Włodarczyk walczył z lekką kontuzją lewego kolana, które miał ustabilizowane taśmami.

- Jestem pełen podziwu dla siebie, że w ogóle stoczyłem tę walkę. W sporcie nie ma usprawiedliwień, nie jesteś zdrowy, to nie boksujesz, ale postąpiłem inaczej - opowiadał w TVP Sport "Diablo".

Zdradził też wstrząsające szczegóły jego problemów zdrowotnych.
- Trzy tygodnie temu pękła mi łąkotka. Ci, którzy mieli ten problem, wiedzą jaki jest kłopotliwy. Przez tydzień nie trenowałem. Jakby tego było mało, w ostatnim sparingu rozbiłem całą lewą rękę. Byłem mocno poharatany. Jestem pełen podziwu da trenera, mojej kochanej Karoliny, że mnie zmobilizowali, bym stanął do tej walki. Jadąc do Łomży kuśtykałem, a jednak udało się - cieszył się Włodarczyk. 

Reklama

W końcówce drugiej rundy Polak przyjął na twarz serię rywala lewa-prawa, ale te ciosy nie zrobiły na nim wrażenia. Podobnie, jak lewy sierpowy z końca trzeciej rundy, po którym Krzysztof prowokacyjnie się uśmiechnął. Czwarte starcie "Diablo" wygrał, głównie dzięki mocnemu trafieniu lewym sierpowym, przy pomocy którego wydostał się z klinczu rywala.

Sędziowie punktowali walkę następująco: 96-94, 97-93, 99-92.

33-letni Jur boksem zajmuje się dopiero od 10 lat. Reprezentuje Rumunię, ale mieszka w Belgii.

Dotychczasowe osiągnięcia Alexandru to porażka po zaledwie 150 sekundach z Dmitrijem Kudriaszowem w Kemerowie, lepiej Rumun wypadł na tle Taylora Mabiki, z którym wytrzymał 12 rund. Wygrał z Finem Juho Haapoją. W Łomży zostawił po sobie dobre wrażenie.

"Diablo" marzy, że doczeka jeszcze walki o mistrzowski pas.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy