Reklama

Reklama

Kownacki vs Kiladze. Gruzin: Wiem, że wygram

​Iago Kiladze (26-1, 18 KO) jest przekonany, że pokona Adama Kownackiego (16-0, 13 KO). Gruzin ma nadzieję, że wygrana nad Polakiem przybliży go do walk z najlepszymi pięściarzami wagi ciężkiej, na czele z Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO) i Deontayem Wilderem (39-0, 38 KO).

- Oglądałem dwie ostatnie walki Kownackiego. Wiem, że wygram. Jestem od niego bardziej doświadczony, miałem więcej zawodowych i amatorskich walk, sparowałem też z bardziej znanym pięściarzami. Wziąłem tę walkę, aby się pokazać i dostać się do Wildera i Joshuy - stwierdził 31-latek.

Dla Kiladze będzie to dopiero trzeci występ w wadze ciężkiej. Wcześniej Gruzin boksował w dywizji junior ciężkiej.

- Przeszedłem do ciężkiej dzięki Władimirowi Kliczce. To on powiedział, że powinienem zacząć walczyć w tej wadze - wyjaśnia rywal Polaka.

Reklama

Gruzin miał okazję pracować ze słynnym Ukraińcem na sali treningowej. Trenował już też u boku Joshuy, Murata Gasijewa czy Denisa Lebiediewa.

- Dużo się od nich nauczyłem. Wszyscy się między sobą różnią, od każdego nauczyłem się czegoś innego. Wiele się oczywiście nauczyłem, kiedy oglądałem Kliczkę i trenowałem u jego boku, nabrałem dzięki temu doświadczenia - mówi podopieczny Freddie'ego Roacha.

Walka Kownacki-Kiladze odbędzie się 20 stycznia na gali Spence Jr-Peterson w hali Barclays Center na Brooklynie. Transmisję w Polsce przeprowadzi Canal+ Sport.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje