Reklama

Reklama

Kontrowersje przed walką Mayweathera z Maidaną

Do sporych kontrowersji doszło na kilkadziesiąt godzin przed walką Floyda Mayweathera juniora (45-0, 26 KO) z Marcosem Maidaną (35-3, 31 KO). Amerykanin zakwestionował wybór rękawic Argentyńczyka i po ożywionej dyskusji wymusił ich zmianę.

Błękitne Everlasty, w których chciał boksować Maidana, nie miały odpowiedniej wyściółki w obszarze kostek. Oburzony Mayweather oznajmił, że widać to gołym okiem, nie trzeba nawet przymierzać rękawic.

Reklama

- Nic dziwnego, że po jego ciosach wszystkie sku... padają. Tu nie ma wyściółki! Nie dziwne, że zawodnicy giną w ringu - stwierdził.

"Money", który tradycyjnie będzie walczyć w rękawicach marki Grant, był przeciwny także alternatywnej, czerwonej parze Everlastów, w jakiej miałby boksować "Chino". Komisja Sportowa stanu Nevada wyraziła jednak na nie zgodę, przypominając, że w takich samych rękawicach w 2012 roku boksował z Mayweatherem Miguel Cotto.

Dyrektor wykonawczy Golden Boy Promotions Richard Schaefer uspokaja, że wszystko jest już pod kontrolą i walka nie jest zagrożona.

- Będzie dobrze. Teraz trzeba tylko wybrać rodzaj rękawic - powiedział.

Transmisja z gali w Las Vegas w nocy z soboty na niedzielę od 3.00 w Polsacie Sport. Stawką walki Mayweathera z Maidaną będą tytuły mistrza świata WBC/WBA w wadze półśredniej.

Dowiedz się więcej na temat: Floyd Mayweather | Marcos Maidana | WBC | wba

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje