Reklama

Reklama

Kolejny hit w wadze ciężkiej? Na tę walkę czeka teraz cały świat

Czy pojedynek o wszystkie pasy wagi ciężkiej - Tyson Fury (mistrz WBC) vs Aleksander Usyk (mistrz IBF, WBA i WBO) - może się odbyć w pierwszej połowie przyszłego roku? Ukrainiec we wrześniu zdetronizował Anthony'ego Joshuę (24-2, 22 KO), który chce teraz rewanżu i podobno już się do niego szykuje, ale coraz więcej głosów wskazuje na to, że może ustąpić miejsca Fury'emu.

- Od czasu zwycięstwa Fury'ego w trzeciej walce z Deontayem Wilderem słyszy się o tym, że Joshua może odstąpić od rewanżu z Usykiem jeżeli otrzyma odpowiednią ofertę finansową (...). Usyk mówi z kolei, że może walczyć z Furym w swoim kolejnym pojedynku jeśli otrzyma odpowiednie pieniądze i jeśli AJ pozwoli mu na taką konfrontację (w kontrakcie na pierwszą walkę zawarta była klauzula rewanżowa, którą Brytyjczyk uruchomił po porażce - przyp. red.) - powiedział promotor Usyka, Aleksander Krasiuk i wskazał wiosnę jako termin ewentualnej walki Fury vs Usyk.


Reklama

"Anthony Joshua nie ustąpi miejsca Tysonowi Fury'emu"

- Anthony Joshua nie ustąpi Tysonowi miejsca i stoczy rewanż ze swoim pogromcą Aleksandrem Usykiem. Chyba że miałby gwarantowaną walkę ze zwycięzcą walki Fury'ego z Usykiem (...) - stwierdził wczoraj współpromtor Fury'ego Bob Arum. Kibice "Króla Cyganów" i ukraińskiego wirtuoza szermierki na pięści wciąż mogą więc mieć nadzieję, że w pierwszej połowie przyszłego roku zobaczą starcie o wszystkie pasy królewskiej dywizji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama