Reklama

Reklama

Kolejne zwycięstwa Polek na MŚ. Są niepokonane!

Wiktoria Rogalińska pokonała w kat. 54 kg Kenijkę Aminę Faki 5:0, a w kat. 66 kg Aneta Rygielska wygrała ze Słowenką Tanją Ovsenik 5:0 w kolejnym dniu mistrzostw świata w boksie, które odbywają się w Stambule.

Biało-czerwone jeszcze nie poniosły porażki w tej imprezie. We wtorek w kat. 48 kg Natalia Rok wygrała z Ormianką Gajane Ter-Barsegjan 5:0. Natomiast w środę Sandra Kruk pokonała w kat. 57 kg przez rsc w drugiej rundzie Chorwatkę Deę Bolancę, a w kat. 75 kg Agata Kaczmarska wygrała 5:0 z Kimberly Gittens z Barbadosu.

Cała piątka zaprezentuje się w sobotę i w niedzielę w 1/8 finału. Rywalką Rok będzie Bułgarka Sewda Asenowa, Kruk zmierzy się z brązową medalistką olimpijską z Tokio Włoszką Irmą Testą, Kaczmarska z Atheyną Bylon z Panamy, Rygielska z Ankushitą Boro z Indii, a Rogalińska z Bułgarką Stanimirą Petrową.

Reklama

Polki w niektórych kategoriach wagowych są już w 1/4 finału

Na piątek zaplanowano pojedynek Darii Parady (70 kg) z Mongołką Erdenetuyą Enkhbaatar. Dopiero w następny poniedziałek Oliwia Toborek skrzyżuje rękawice z Rumunką Alexandrą Petcu (81 kg), a Lidia Fidura z Ukrainką Mariją Łowczynską (+81 kg). W tych kategoriach zgłosiło się najmniej pięściarek i Polki od razu będą walczyć w ćwierćfinale. Zwycięstwo zapewni im miejsce na podium.

Mistrzostwa świata w boksie kobiet odbywają się nieregularnie począwszy od 2001 roku. Polki mają w dorobku dziesięć medali - złoty, trzy srebrne i sześć brązowych. Cztery z nich, w tym jedyny złoty, wywalczyła Karolina Michalczuk. Biało-czerwone nie stanęły jednak na podium w czterech ostatnich turniejach.

W Stambule startuje rekordowa liczba 310 zawodniczek z 73 krajów. Tylko trzy będą bronić tytułu z Ułan Ude z 2019 roku: Tajwanka Huang Hsiao Wen (54 kg), Brazylijka Beatriz Ferreira (60 kg) oraz Turczynka Busenaz Surmeneli (66 kg). Zmagania odbywają się ponownie w 12 kategoriach wagowych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy