Reklama

Reklama

Kliczko wyprzedził Wacha. Nowy ranking federacji WBC

Bokserska federacja WBC (World Boxing Council - przyp.) uaktualniła swój ranking na maj 2017. Jak co miesiąc w zestawieniu plasuje się również kilka nazwisk polskich pięściarzy.

W wadze ciężkiej naszym najwyżej notowanym rodakiem jest Mariusz Wach (33-2, 17 KO). Spadł on z szóstej na siódmą pozycję, ale tylko dlatego, że do zestawienia wskoczył Władimir Kliczko (2.). Adam Kownacki (15-0, 12 KO) zamyka trzecią dziesiątkę, Krzysztof Zimnoch (22-1-1, 15 KO) jest 36., a Izu Ugonoh (17-1, 14 KO) - 38.

W kategorii junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) utrzymał się na najniższym stopień podium. Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO) poprawił swoją pozycję na piątkę, Mateusz Masternak (38-4, 26 KO) zamyka pierwszą dziesiątkę, a Michał Cieślak (15-0, 11 KO) spadł na 18. miejsce.

Reklama

W dywizji półciężkiej awans szóstego obecnie Andrzeja Fonfary (29-4, 17 KO). Ale to już nie ma znaczenia, bo "Polski Książę" 3 czerwca po raz drugi zaatakuje Adonisa Stevensona (28-1, 23 KO) i należący do niego pas WBC.

W wadze średniej Kamil Szeremeta (16-0, 2 KO) podskoczył nieznacznie na 23. pozycję.

Maciej Sulęcki (24-0, 9 KO) utrzymał szóstkę, ale władze federacji w końcu przeniosły go z wagi średniej do junior średniej. Bo przecież "Striczu" niedawno zadebiutował w niższym limicie.

Ostatnim naszym przedstawicielem pozostaje 28. w kategorii piórkowej Kamil Łaszczyk (23-0, 8 KO).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy