Reklama

Reklama

#KiedyBędzieNormalnie. W roli głównej Krzysztof "Diablo” Włodarczyk

Krzysztof "Diablo” Włodarczyk w czasie pandemii koronawirusa trenuje na wsi i zachęca do pracy w gospodarstwie rolnym. Remontuje dom, spędza więcej czasu z rodzicami, dziećmi i ukochaną. Interii zdradził, że #KiedyBędzieNormalnie na pewno pozostanie sobą. Niestety przypuszcza, że na świecie będzie więcej rozwodów, bo nie wszyscy wytrzymają ciśnienie. Spodziewa się także zdecydowanie więcej wizyt ludzi u psychologów i psychiatrów.

Byłemu mistrzowi świata organizacji WBC i IBF w kategorii junior ciężkiej najbardziej brakuje sali treningowej.

- Męczy mnie trochę, że nie mogę się ruszać tak jakbym chciał, że nie mogę przeprowadzić normalnego treningu. Poza tym chciałbym wyjechać w jakieś fajne miejsce w Polsce - stwierdził.

Czy Krzysztof "Diablo" Włodarczyk dostrzega jakieś pozytywne strony obecnej sytuacji?

- Tak, wreszcie mam czas, żeby spędzać więcej czasu z rodziną. Jestem częściej z moimi dziećmi i osobami, które bardzo kocham, które są najbliższe mojemu sercu. Mam też grono przyjaciół, z którymi rozmawiamy przynajmniej raz dziennie przez telefon i planujemy właśnie to, co będziemy robić, kiedy to wszystko już się skończy. Pocieszamy się nawzajem i staramy się trzymać w duchu spokoju - podkreślił pięściarz.

Reklama

Pretendent do odzyskania mistrzowskiego pasa organizacji WBC pracuje obecnie nad remontem domu pod Warszawą. Przemieszcza się między jednym, a drugim mieszkaniem oraz właśnie tym remontowanym. W obecnej chwili najbardziej wspierają go najbliżsi.

- Wspiera mnie teraz mama, tata, narzeczona i dzieci. Humory poprawiamy sobie sami nawzajem, ja nie jestem zdołowany i sfrustrowany tym, że siedzę w domu i nie mogę nic zrobić. Mamy dosyć spory ogródek, dlatego jest gdzie biegać i jest co robić. Proszę mi wierzyć, w gospodarstwie rolnym jest naprawdę dużo frajdy i dużo zabawy, każdemu polecam wieś - zaznaczył Włodarczyk.

W ostatnim czasie "Diablo" zaczytał się w książce Leopolda Tylmana "Zły".

- Polecił mi ją prawie dwa razy starszy przyjaciel. To trochę gangsterska książka, niesamowita opowieść o starej Warszawie, nie chcę więcej o niej opowiadać, ale polecam każdemu, przeczytajcie ją i dowiedzcie się, co było w latach, kiedy mnie i innych stosunkowo młodych ludzi na świecie jeszcze nie było - powiedział "Diablo".

Niestety 39-letni pięściarz przewiduje, że po pandemii wzrośnie fala rozwodów.

- Nie wszyscy wytrzymują ciśnienie, będzie więcej wizyt u psychologów i psychiatrów, ludzie zaczną się leczyć na nie wiadomo jakie inne choroby. Ten czas pokaże ludziom, co tak naprawdę jest ważne, bo przecież w tej pandemii, w tym co się dzieje dookoła, kto ma cię wesprzeć jak nie najbliższa rodzina, żona, mama, tata, dzieci? W tym czasie można też dostrzec jeszcze bardziej to, jak z tymi najbliższymi osobami się nam żyje - mówił.

Krzysztof  Włodarczyk przekonuje w rozmowie z Interią, że kiedy będzie już normalnie, to on sam na pewno się nie zmieni. W dalszym ciągu dużo czasu będzie chciał spędzać z rodziną.

- Mam zamiar cały czas codziennie odwiedzać moich rodziców i żyć z nimi w harmonii i spokoju. Wierzę w to, że uda się nam wyjechać gdzieś w Polskę na co najmniej kilka dni, żeby poczuć trochę innego klimatu, a nie tylko tego z czterech kątów, choć tak naprawdę nie mam jakoś bardzo wielkiej potrzeby gdzieś wyjeżdżać, bo w swoich czterech ścianach, w swoich mieszkaniach czuję się bardzo dobrze. Nic tak naprawdę więcej nie jest mi potrzebne do szczęścia, oby było zdrowie i szczęście moich najbliższych, oby wszystko układało się tak jak należy - wyznał.

Po pandemii niemal natychmiast zamierza udać się na salę treningową. W listopadzie ubiegłego roku podczas gali w Zakopanem pokonał Taylora Mabikę, w tym roku ma stoczyć pojedynek o mistrzowski pas z Ilungą Makabu z Demokratycznej Republiki Konga.

- Będą pracował na sali treningowej jak wół. W najbliższych miesiącach miałem stoczyć walkę o mistrzostwo świata WBC, na razie jednak jej nie ma, bo oddaliśmy ją tak można powiedzieć Michałowi Cieślakowi. Po bardzo fajnej walce przegrał niestety z Ilungą Makabu, nie można go jednak absolutnie przekreślać, bo to ambitny zawodnik, który na pewno chce wygrywać, walczyć o mistrzowskie pasy i zapisać się dobrze w historii polskiego boksu. Mam nadzieję że, że w najbliższym czasie wyleczę jeszcze kontuzję o której nie chcę mówić i w pełni sił wrócę do treningów i rywalizacji - zakończył "Diablo".

Zbigniew Czyż

Artykuł powstał w ramach akcji portalu Interia #KiedyBędzieNormalnie, w której przedstawiciele świata kultury i sportu dzielą się z czytelnikami portalu swoimi refleksjami na temat obecnej sytuacji, zdradzają za czym tęsknią i czego im brakuje najbardziej, jak radzą sobie ze stresem oraz jakie mają plany na czas po pandemii.

W naszej akcji udział również wzięli:

Zbigniew Boniek

Mariusz Czerkawski

Łukasz Orbitowski

Emilian Kamiński

Mateusz DamięckiReklama

Reklama

Reklama

Reklama