Reklama

Reklama

"Każdy cios Władimira Kliczki jest potężny"

Jednym ze sparingpartnerów mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej, Władimira Kliczki (59-3, 50 KO) przed zaplanowaną na 4 maja w Mannheim walką z Francesco Pianetą (28-0-1, 15 KO), jest dwukrotny amatorski mistrz Stanów Zjednoczonych, obecnie niepokonany zawodowiec Jordan Shimmell (9-0, 8 KO).

Amerykanin w poniedziałek po raz pierwszy skrzyżował rękawice z ukraińskim gigantem wagi ciężkiej.

- Szybko zdałem sobie sprawę, że każdy jego cios jest potężny. Bardzo trudno jest go trafić i samemu nie zostać trafionym - stwierdził Shimmell, który przyleciał do Austrii ze stanu Michigan. Francesco Pianeta walczy z odwrotnej pozycji, dlatego Jordan imituje w sparingach z Kliczką zachowania mańkuta.

- Między innymi dlatego szybciej się męczę. Przeciwko mniej wymagającym rywalom na kilka sekund zmieniam czasami pozycję na odwrotną, tutaj muszę walczyć jak mańkut cały czas. To wyczerpujące. Używam mięśni i zadaję ciosy, których nie zwykłem używać. Nauczyłem się, że muszę cały czas pozostawać przeciwko Władimirowi w ruchu, choć nie do końca mi się to udaje. Pod koniec sparingu otrzymałem kolejną bombę z prawej ręki - powiedział Amerykanin.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Władimir Kliczko | Francesco Pianeta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje