Reklama

Reklama

Katie Taylor przechodzi na zawodowstwo

Mistrzyni olimpijska z Londynu, pięciokrotna mistrzyni świata i sześciokrotna mistrzyni Europy w bokserskiej wadze lekkiej Katie Taylor postanowiła przejść na zawodowstwo.

30-letnia zawodniczka z Irlandii związała się kontraktem z najpotężniejszą brytyjską grupę - Matchroom Boxing. Pierwszą profesjonalną walkę stoczy 26 listopada w Londynie, drugą natomiast już 10 grudnia na gali z udziałem Anthony'ego Joshuy w Manchesterze.

- To jedna z najbardziej utytułowanych osób w historii boksu amatorskiego, prawdziwa ikona w Irlandii. Po raz pierwszy spotkaliśmy się tydzień temu, zaimponowała mi tym, że nie tylko chce zdobywać tytuły mistrzowskie, ale też złamać barierę otaczającą boks kobiet. To prawdziwy wzór do naśladowania - oznajmił Eddie Hearn, szef Matchroom.

Reklama

Latem Taylor rywalizowała na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie niespodziewanie uległa w ćwierćfinale 1-2 Mirze Potkonen z Finlandii.

Irlandka jest drugą w ostatnim czasie gwiazdą ringów kobiecych, która postanowiła spróbować swoich sił wśród pięściarek zawodowych.

W tym tygodniu potwierdzono, że Amerykanka Claressa Shields, dwukrotna mistrzyni olimpijska, zadebiutuje 19 listopada w Las Vegas na gali Kowaliow-Ward.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy