Reklama

Reklama

Juergen Braehmer otwarty na walkę z Andrzejem Fonfarą

Zaledwie kilka dni minęło od walki Andrzeja Fonfary (27-3, 16 KO) z Juliem Cesarem Chavezem juniorem, a do kolejnego starcia z Polakiem przymierzana jest już spora liczba zawodników. Nasz rodak najchętniej zmierzyłby się w pojedynku rewanżowym z Adonisem Stevensonem, ale na horyzoncie pojawiają się też inne, równie ciekawe opcje.

Dzisiaj swoją gotowość na walkę z "Polskim Księciem" zadeklarował mistrz świata wagi półciężkiej federacji WBA w wersji Regular - Juergen Braehmer (46-2, 34 KO). To Niemiec, który w przeszłości walczył już z Aleksym Kuziemskim i Pawłem Głażewskim, pokonując ich obu przed czasem.

Reklama

- Fonfara zapracował sobie na zwycięstwo z Chavezem juniorem Zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie, należy mu się wielki szacunek - komplementuje polskiego pięściarza Braehmer. - Boksowałem już z dwoma facetami z Polski. Wasi pięściarze słyną z siły i wielkiego serca, jakie zostawiają w ringu. Mówiłem już wcześniej, jeśli pojawi się ciekawa oferta, jestem gotowy na pojedynek, zarówno z Fonfarą jak i każdym innym pięściarzem.

Według niemieckiego zawodnika w jego ewentualnej walce z Andrzejem ciężko byłoby wskazać wyraźnego faworyta.

- Wydaje mi się, że obaj jesteśmy wojownikami z wielką siłą. Za mną przemawia doświadczenie, z kolei Andrzej to młody i głodny zwycięstw pięściarz. Oczywiście między nami występują też inne różnice, ale fakt ten sprawia, że nasza konfrontacja byłaby jeszcze ciekawsza. Jeśli natomiast oczekujesz konkretnej odpowiedzi, kto byłby faworytem, to należy o to zapytać publikę i ekspertów - kończy Braehmer.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje