Reklama

Reklama

Josh Taylor: Całe życie poświęciłem, by przeżyć taką chwile jak ta

- Całe życie poświęciłem, by móc przeżyć właśnie taką chwilę jak ta - mówił uradowany Josh Taylor (18-0, 13 KO) po wygranej nad Jose Carlosem Ramirezem (26-1, 17 KO) w unifikacji wszystkich pasów kategorii junior półśredniej.

- To wszystko, co działo się w tym tygodniu, to nie żaden brak szacunku do Ramireza, tylko część mojego planu i zagrywek mentalnych. Chciałem wejść do jego głowy, a potem wykorzystać jego agresję przeciwko niemu. Moim idolem był Ken Buchanan (szkocki niekwestionowany mistrz świata wagi lekkiej), a teraz jestem jak on. Jego legenda dała mi inspirację, a teraz dokonałem tego samego co on. Do zobaczenia w domu, spotkamy się kiedy już wrócę - powiedział dumny Szkot, zunifikowany czempion WBC/WBA/IBF/WBO w limicie 63,5 kilograma.

- Nie byłem zadowolony z doboru składu sędziowskiego, co pokazuje dzisiejsza punktacja, z drugiej jednak strony czułem się pewny swego. Wygrałem więcej rund, miałem rywala dwa razy na deskach, a wszyscy punktowali 114:112. To skandal. Ale pojawił się nowy król tego limitu i to jest król ze Szkocji. Mogę się spotkać z każdym - dodał Taylor.

Reklama

- Josh może teraz przenieść się do wagi półśredniej na walkę z Terence'em Crawfordem - nie ukrywa swoim planów promotor Bob Arum.

Statystyki ciosów:

Taylor 145/530 (36 procent) - Ramirez 134/584 (23 procent)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL