Reklama

Reklama

Jean Pascal zmierzy się z Lucianem Bute?

Największy serwis bokserski świata, BoxingScene.com, donosi o możliwości doprowadzenia do bodaj największego pojedynku w historii Kanady. Były mistrz świata federacji WBC w wadze półciężkiej, Jean Pascal (27-2-1, 16 KO), miałby się spotkać z dawnym championem tytułu IBF dywizji super średniej - Lucianem Bute (31-1, 24 KO), prawdopodobnie w Bell Centre w Montrealu. Zawodnicy zarobią minimum po dwa miliony dolarów.

Pascal był przymierzany do rewanżowej walki z Chadem Dawsonem (31-2, 17 KO). Batalia miała odbyć się 25 maja i niewykluczone, że ostatecznie dojdzie do skutku w tym terminie, ale Kanadyjczyk niezależnie od wyniku spotka się później z Rumunem.

Reklama

- Mogę potwierdzić, że pojedynek Pascala z Bute na pewno dojdzie do skutku, ale nie wiemy jeszcze, kiedy to się stanie. Obydwie strony są bardzo zainteresowane. To doprawdy ogromne wydarzenie. To nie tylko największa walka z udziałem Kanadyjczyka, ale także największa walka w historii Kanady, a odbyło się tutaj przecież starcie Leonarda z Duranem. Być może Pascal i Bute stoczą wcześniej jeszcze po jednej walce, ale na pewno wyjdą ze sobą do ringu. Niezależnie od tego, gdzie to się wydarzy, stadion będzie za mały - powiedział Yvon Michel, promotor Pascala.

Z takiego obrotu spraw nie jest zadowolony Gary Shaw, promotor Chada Dawsona, który może zostać na przysłowiowym lodzie. Shaw wyznał, że kilka dni temu spotkał się z Michelem, ale nie dał się przekonać do wycofania swojego zawodnika z walki.

- Spotkaliśmy się kilka dni temu w Nowym Jorku. Powiedział mi, że otrzymał doskonałą propozycję od Jeana Bedarda (szef grupy InterBox, promotor Bute - przyp. red) i może wstawić Dawsona na undercard. Dałby mu 600 tysięcy dolarów i pozostawił wybór przeciwnika naszemu obozowi. Powiedziałem, że nigdy nie zrobiłbym tego mojemu zawodnikowi i stacji HBO. Dokończyliśmy lunch i pożegnaliśmy się, ale wcześnie zapytałem, czy walka jest aktualna, a Michel potwierdził. Byłbym zawiedziony, gdyby to nie okazało się prawdą, ale to boks i tutaj działy się gorsze rzeczy - oznajmił Shaw.

Sam Pascal zapewnia, że przygotowuje się pod Dawsona, dopóki nie dostanie zapewnienia od swojego promotora, że zmienił mu się rywal.

- Skupiam się na walce z Chadem Dawsonem. Słyszałem te informacje o Lucianie Bute i jego chęci stoczenia pojedynku ze mną, ale teraz myślę tylko o Dawsonie - ucina 30-letni Kanadyjczyk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje