Reklama

Reklama

Jason Gavern: Joshua bije mocniej od Wildera

Amerykanin Jason Gavern (27-21-4, 12 KO), który miał okazję boksować zarówno z Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO), jak i Deontayem Wilderem (39-0, 38 KO), stawiałby na Anglika, gdyby doszło do konfrontacji mistrzów wagi ciężkiej.

"Joshua to freak. Niesamowity zawodnik. Wilder dużo się uczy. Ich walka byłaby olbrzymim wydarzeniem, można by to zrobić w obecności 100 tys. kibiców na Wembley. Myślę, że byłaby to jedna z najlepszych walk w wadze ciężkiej w ostatniej dekadzie. Sam bym poleciał ją zobaczyć" - stwierdził Gavern.

"Stawiałbym na Joshuę. W walce z Kliczką wstał z desek, pokazał olbrzymie serce i wygrał. Myślę, że by pokonał Deontaya, ale obaj są olbrzymi. Na pewno nie potrwałoby to dwunastu rund. Ktoś zostałby tutaj znokautowany" - dodał.

Gavern walczył z Wilderem w 2014 roku. Przegrał wtedy po czterech rundach. W roku kolejnym został z kolei zastopowany w trzecim starciu przez Joshuę.

"Myślę, że Joshua bije mocniej. Poza tym szybko się porusza w ringu. Goście o takich gabarytach nie powinni być tak szybcy. Ma też szybkie ręce, to szaleństwo, jak szybkie są jego ciosy" - powiedział Gavern.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Anthony Joshua | Deontay Wilder

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje