Reklama

Reklama

Jackiewicz numerem jeden, awans Adamka

International Boxing Federation ogłosiła najnowsze, grudniowe rankingi. Najwyżej z polskich pięściarzy w zestawieniach plasuje się Rafał Jackiewicz, który pokonując w eliminatorze Delivina Rodrigueza, awansował z czwartej na pierwszą lokatę w rankingu kategorii półśredniej. Polak za kilka miesięcy stanie do walki z Janem Zaveckiem o tytuł IBF.

W wadze ciężkiej awans o jedno "oczko", z dziewiątej na ósmą lokatę, zanotował Tomasz Adamek. Jego przyszły rywal Chris Arreola, z którym bokser stanie w ringu 24 kwietnia, znalazł się na 10. pozycji. Adamek wyprzedził także Nikołaja Wałujewa (9. miejsce) oraz pogromcę Andrzeja Gołoty Raya Austina (11. miejsce).

Reklama

Awans o takiej samej wartości w zestawieniu wagi junior ciężkiej stał się udziałem pięściarzy grupy Bullit Knockout Promotions Krzysztofa Włodarczyka i Pawła Kołodzieja. "Diablo" zamyka pierwszą dziesiątkę a "Harnaś" jest czternasty. Polskie akcenty na listach IBF uzupełnia dziewiąta lokata Aleksa Kuziemskiego w półciężkiej - spadek o jedną pozycję.

Czytaj także:

Gigant telewizyjny chce pokazać walkę Adamka

Dowiedz się więcej na temat: Rafał Jackiewicz | awans

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje