Reklama

Reklama

Izu Ugonoh: Zwyciężanie to dla mnie sens życia

Izu Ugonoh został wybrany najlepszym sportowcem grudnia w plebiscycie RMF FM i Interii. - Jest mi bardzo miło, że kibice docenili moją ciężką pracę. Zwyciężanie w ringu to dla mnie sens życia - powiedział pięściarz po tym, jak dowiedział się o wyróżnieniu. Ciemnoskóry Polak to wschodząca gwiazda wagi ciężkiej.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Walka o tytuł najlepszego sportowca grudnia 2015 roku była bardzo zacięta. Ostatecznie kibice zdecydowali, że na wyróżnienie zasłużył ciemnoskóry polski pięściarz - Izu Ugonoh.

Urodzony w Szczecinie bokser w znakomitym stylu podbija wagę ciężką i jest jej wschodzącą gwiazdą. Jego talent dostrzegli nawet wielcy mistrzowie "królewskiej" kategorii sprzed lat: Mike Tyson i Evander Holyfield.

Reklama

Trzy ostatnie swoje walki Ugonoh wygrał przez nokaut. Jeśli jego kariera nadal będzie rozwijać się w tak zawrotnym tempie, to kto wie, czy niedługo nie doczekamy się polskiego mistrza świata wagi ciężkiej?

W plebiscycie na najlepszego sportowca grudnia 2015 roku pięściarz z Gdańska otrzymał ponad 37 procent głosów kibiców. Wyprzedził Karolinę Kowalkiewicz, która zanotowała rewelacyjny debiut w prestiżowej federacji UFC. Najniższe miejsce na podium zajęła kapitan reprezentacji polski szczypiornistek Karolina Kudłacz-Gloc.

Kibice docenili nie tylko sportową klasę i talent Ugonoha, ale także jego zachowanie. "Inteligentny, Zmotywowany, Utalentowany - po prostu IZU" - napisał pan Łukasz, a to uzasadnienie wyjątkowo spodobało się samemu pięściarzowi.

- Bardzo się cieszę, że kibice mnie docenili i dostrzegli moją pracę. Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa! Super jest wygrywać plebiscyty, rankingi, a przede wszystkim walki. Zwyciężanie to jest dla mnie sens życia - nie ukrywał Ugonoh.

Izu, który ostatnie walki stoczył w Nowej Zelandii, zawsze pozdrawia polskich kibiców, nie zapomina też o tym, skąd pochodzi.

- Boks to nie jest coś, co robię tylko dla siebie. Zawsze staram się nawiązywać do miejsca, w którym się wychowałem. Pamiętam o Gdańsku i Polsce, bo chcę się łączyć z ludźmi, którzy stąd pochodzą, tak jak ja - powiedział w rozmowie z Interią Ugonoh.

- Pamiętam oczywiście o tym, żeby motywacja do pracy zawsze była wewnętrzna, żebym odczuwał ją ja sam. Sportowiec łatwo może wpaść w pułapkę i stać się taką "kukiełką", która cieszy się w momencie, kiedy kibice mu klaszczą i płacze, kiedy ktoś go skrytykuje - podkreślił pięściarz.

- Jest dla mnie bardzo miłe, że ludzie doceniają moją ciężką pracę i dostrzegają to, że dzięki niej realizuję moje cele i osiągam sportowe sukcesy - zakończył Ugonoh.

Wyniki plebiscytu Sportowiec Grudnia 2015 Interii i RMF FM:

1. Izu Ugonoh - 37.27 proc. głosów

2. Karolina Kowalkiewicz - 32.08

3. Karolina Kudłacz-Gloc - 14.87

4. Marcin Gortat - 11.41

5. Justyna Kowalczyk - 2.75

6. Artur Waś - 1.63

Co kibice napisali na temat Izu Ugonoha?

"Izu Ugonoh. Inteligentny, Zmotywowany, Utalentowany...po prostu IZU!" (Łukasz)

"Wybieram Izu Ugonoha za sportową, zdrową postawę, za wytrwałość i świetne walki. Po obejrzeniu jednego z wywiadów zupełnie mnie zatkało gdy usłyszałem jak Izu pięknie wypowiada się w ojczystym języku :) Wg mnie to duży talent i wzór do naśladowania" (Krzysztof)

"Izu Ugonoh - cieszy mnie to że ciemnoskóry Polak tak wspaniale rozsławia nasz kraj na arenach całego świata" (Jerzy)

Autor: Bartosz Barnaś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje