Reklama

Reklama

Izu Ugonoh pokonał Ricardo Humberto Ramireza na gali w Nowej Zelandii

Izu Ugonoh zanotował udany powrót na ring! Ciemnoskóry polski pięściarz pokonał Argentyńczyka Ricardo Humberto Ramireza przez nokaut w czwartej rundzie na gali w Christchurch w Nowej Zelandii.

Ugonoh wrócił na ring po ponad półrocznej przerwie. W tym czasie Polak wziął udział w "Tańcu z Gwiazdami", w którym zresztą radził sobie znakomicie i był ulubieńcem publiczności.

Reklama

- Przyszła pora na to, by Izu udowodnił ludziom, że wciąż jest przede wszystkim bokserem, a nie tancerzem - zapowiadał przed pojedynkiem z Ramirezem szkoleniowiec Polaka Kevin Barry.

Pięściarz z Gdańska mocno wziął sobie do serca te słowa, bo już na ważeniu wyglądał znakomicie. Wniósł na wagę 103,1 kilograma i zaprezentował budowę godną gladiatora. Tego samego nie można powiedzieć o jego rywalu, który ważył 100,4 kilograma.

CZYTAJ TAKŻE: UGONOH ZWRÓCIŁ SIĘ PO WALCE DO POLSKICH KIBICÓW

Ugonoh od początku pierwszej rundy narzucił wysokie tempo i kontrolował sytuację długim lewym prostym. Argentyńczyk ograniczał się do kontrataków, ale jego ciosy nie dochodziły celu.

Ten sam scenariusz powtarzał się od początku drugiej rundy, ale tym razem Polak do prostych dodał mocne ciosy na tułów. Po jednym z nich Ramirez aż przyklęknął i był liczony, ale zdołał się podnieść.

Trzecie starcie również przebiegało pod dyktando Ugonoha, który zdecydowanie atakował, ale momentami zapominał o obronie. W pewnym momencie przyjął mocny kontrujący prawy od Argentyńczyka, ale nawet się nie zawahał i nadal realizował swój plan.

Polak od początku czwartej rundy ruszył ostro na rywala. Zepchnął Ramireza pod liny i po serii czterech ciosów zmusił go do ponownego przyklęknięcia. Argentyńczyk wstał, próbował się bronić, ale po chwili Ugonoh zaatakował ponownie, a jego rywal jeszcze raz przyklęknął i tym razem nie był już w stanie kontynuować pojedynku!

Dla Ugonoha jest to czwarta z rzędu walka wygrana przez nokaut. Polak ma łącznie w bilansie 16 zwycięstw, z czego aż 13 razy nokautował przeciwników. Ramirez zanotował natomiast drugą porażkę w swojej zawodowej karierze. Argentyńczyk ma na koncie także 13 zwycięstw.

CZYTAJ TAKŻE: UGONOH ZWRÓCIŁ SIĘ PO WALCE DO POLSKICH KIBICÓW

Wyniki gali w Christchurch:

Joshua Hatherley - Kaino Kaino (większościowa decyzja sędziów)

Lily Taurau - Laura Newell (jednogłośna decyzja sędziów)

Izu Ugonoh - Ricardo Humberto Ramirez (nokaut w 4. rundzie)

David Letele - JaeJae Smith (techniczny nokaut w 4. rundzie)

Kris George - Bowyn Morgan (techniczny nokaut w 3. rundzie)

Joseph Parker - Solomon Haumono (nokaut w 4. rundzie)

*Pogrubioną czcionką zaznaczyliśmy zwycięzców.

Autor: Bartosz Barnaś

Dowiedz się więcej na temat: Izu Ugonoh

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama