Reklama

Reklama

IX Międzynarodowy Memoriał Bokserski Leszka Błażyńskiego

24 i 25 maja w Teatrze Rozbark w Bytomiu odbędzie się IX Międzynarodowy Memoriał Bokserski Leszka Błażyńskiego. Wstęp wolny.

W rozgrywanej cyklicznie imprezie rywalizować będą juniorzy z kilku państw, w tym z Ukrainy, Niemiec, Litwy i Czech. Dziewiąta edycja prestiżowego turnieju odbędzie się w urokliwym Teatrze Ruchu i Tańca Rozbark, który został otwarty w marcu tego roku. Nowy ośrodek kulturalny znajduje się w cechowni byłej kopalni Rozbark przy ulicy Kilara 29.

- W latach 70. odbywały się tutaj pojedynki bokserskie. Walczyła w meczach ligowych drużyna Rozbarku. Po kilku dekadach przerwy kibice znowu będą mogli oglądać walki - cieszy się Marek Okroskowicz.

Trener niepokonanego na zawodowym ringu Damiana Jonaka w przeszłości razem z Leszkiem Błażyńskim reprezentował barwy Szombierek Bytom. Błażyński największe sukcesy osiągał w latach 70. Był mistrzem (1977) i wicemistrzem Europy (1971) oraz dwukrotnym brązowym medalistą olimpijskim - Monachium (1972) i Montreal (1976).

Reklama

Podczas memoriału odbędzie się również pożegnalna walka wychowanka Szombierek Sylwestra Klasy, byłego reprezentanta Polski i medalisty krajowych mistrzostw. Klasa dziesięć lat temu zakończył karierę i zrobił papiery trenerskie oraz sędziowskie. Na co dzień pracuje w kopalni "Bobrek-Centrum". 

- Zdecydowałem się na tę walkę po latach, bo dekadę temu nie udało mi się oficjalnie pożegnać z kibicami - tłumaczy pięściarz. Wstęp na zawody jest wolny.

Organizatorami Memoriału są Gmina Bytom, OSiR oraz Stowarzyszenie "Bytomski Boks".

Harmonogram imprezy (Teatr Rozbark w Bytomiu, ul Kilara 29)

24 maja - sobota

13.00 - początek walk eliminacyjnych

17.15 - oficjalne otwarcie turnieju oraz walka pożegnalna Sylwestra Klasy

18.30 - pokazy MMA i walki eliminacyjne

20.00 - zakończenie pierwszego dnia zawodów.

25 maja - niedziela

11.00 - walki finałowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama