Reklama

Reklama

Igrzyska europejskie. Porażka Durkacza w ćwierćfinale

Damian Durkacz (kat. 64 kg) odpadł w ćwierćfinale rywalizacji bokserów na Igrzyskach Europejskich w Mińsku, które są jednocześnie mistrzostwami Europy. Jego pogromcą okazał się Francuz Sofiane Oumiha, któremu uległ 0:5.

Oumiha to wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro (2016) i mistrz świata (2017).

Zawodnik Concordii Knurów był ostatnim z Polaków, który miał szansę zdobyć krążek mistrzostw Europy w tej dyscyplinie. Wcześniej z rywalizacji odpadli: Radomir Obruśniak (60 kg), Filip Wąchała (69 kg), Rafał Perczyński (75 kg), Mateusz Goiński (81 kg), Jarosław Iwanow (56 kg), Tomasz Niedźwiecki (91 kg), Adam Kulik (+91 kg) i Jakub Słomiński (49 kg).

W pierwszej rundzie Durkacz poradził sobie z Hiszpanem Johannem Orozco Ojedą, wygrywając 3:0. Natomiast w 1/8 finału pokonał Serba Aleksandara Konovalova 5:0.

Reklama

W Igrzyskach Europejskich startują również kobiety, ale o prymat na Starym Kontynencie powalczą na przełomie sierpnia i września w Hiszpanii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy