Reklama

Reklama

​Igrzyska Europejskie. Będzie kolejny medal dla Polski w boksie

Aneta Rygielska awansowała do półfinału turnieju bokserskiego Igrzysk Europejskich w kategorii 64 kg. Polka zapewniła sobie tym samym co najmniej brązowy medal.

Rygielska w ćwierćfinale pokonała Szwajcarkę Anais Kistler 2:0. To trzecia reprezentantka "Biało-czerwonych" w najlepszej czwórce w Baku.

Reklama

Początek walki należał do Kistler, która jednak nie potrafiła zadać naprawdę mocnych ciosów. Co ciekawe, dwóch z trzech sędziów uznało, że w pierwszej rundzie o punkt lepsza była Rygielska, na co dzień występująca w barwach MKSW Pomorzanina Toruń.

Druga runda była lepsza w wykonaniu Rygielskiej, a sędziowie punktowali identycznie jak w pierwszej. W trzeciej proporcje się odwróciły i tym razem lepsza była Szwajcarka Kistler.

Ostatecznie dwóch arbitrów punktowało na korzyść Polki (39:37), a jeden sędzia ocenił walkę na remis (38:38)

W poprzedniej rundzie Rygielska pokonała Rumunkę Simonę Sitar 3:0, a kolejną rywalką Polki będzie Włoszka Valentina Alberti.

W poniedziałek awans do strefy medalowej uzyskały Sandra Drabik (51 kg) i Lidia Fidura (75 kg), które walki półfinałowe stoczą w środę. We wtorek po południu o półfinał powalczy jeszcze Ewelina Wicherska w kat. 54 kg.

Dowiedz się więcej na temat: igrzyska europejskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje