Reklama

Reklama

Historyczna wygrana Claressy Shields

Na historycznej gali w Detroit drugie zwycięstwo na zawodowym ringu odniosła jedna z najlepszych pięściarek świata, dwukrotna mistrzyni olimpijska Claressa Shields (2-0, 1 KO).

Niespełna 22-letnia Amerykanka pokonała przez techniczny nokaut w czwartej rundzie Szilvię Szabados (15-9, 6 KO) z Węgier. Była to pierwsza transmitowana przez telewizję Showtime gala bokserska, na której w walce wieczoru zmierzyły się kobiety.

- Pokazałam umiejętności i siłę. To było połączenie Sugar Raya Robinsona i Joe Louisa - powiedziała szczęśliwa triumfatorka.

Shields trafiła rywalkę 95 uderzeniami, a sama przyjęła tylko 11 ciosów.

- Dążyłam do nokautu, chciałam ją uśpić. Ale ona potrafi przyjąć mnóstwo ciosów. Kiedyś w końcu kogoś znokautuję. Techniczny nokaut też jest dobry - stwierdziła Shields, która za sprawą zwycięstwa zdobyła wakujący pas NABF w kategorii średniej.

Reklama

Amerykanka sięgała po olimpijskie złoto na igrzyskach w Londynie i Rio de Janeiro, na koncie ma też dwa tytuły mistrzyni świata z lat 2014 oraz 2016. Jest dumą Flint w stanie Michigan - miasta dotkniętego w ostatnich latach olbrzymim kryzysem wodnym, w wyniku którego wielu mieszkańców, w tym dzieci, zatruło się ołowiem. Burmistrz Karen Weaver wielokrotnie podkreślała, że występy Shields niosą ze sobą pozytywną treść i pozwalają na chwilę zapomnieć o problemach, z jakimi na co dzień zmagają się mieszkańcy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy