Reklama

Reklama

Gwiazdor UFC Jose Aldo chce zostać bokserem

- Mam różne oferty i chętnie spróbuję swych sił w boksie zawodowym - mówi Jose Aldo, dwukrotny mistrz federacji UFC. Brazylijczyk chętnie podąży drogą, jaką wcześniej przebył jego wielki rywal, Conor McGregor.

"Scarface" startuje w UFC w wadze piórkowej, ale w boksie jest to limit pomiędzy kategorią super lekką (63,5kg) a półśrednią (66,7kg).

Reklama

Niespełna 33-letni Brazylijczyk, 10 maja w swojej ojczyźnie podczas gali UFC 237, spotka się z Aleksandrem Volkanovskim.

- Po tej walce zostanie mi jeszcze tylko jeden start w kontrakcie, a zamierzam go wypełnić. Myślę już jednak poważnie o boksie. Nie będę nikogo wyzywał do walki, tylko rozpocznę od niższego szczebla, będę piął się w rankingach, a potem kto wie, być może zaboksuję kiedyś o mistrzostwo świata. Choć nie ukrywam, że dzięki znanemu nazwisku zapewne już na samym starcie stawia mnie to ponad niektórych zawodników - mówi Aldo (rekord MMA 28-4).

- Jeśli wygram, w następnej walce i tak nie dostanę walki o pas UFC. To będzie mój ostatni pojedynek w kontrakcie, a organizacja nie daje w takich przypadkach walki o tytuł. Pozostaję otwarty na negocjacje z UFC w sprawie przedłużenia umowy, jednak pod warunkiem, że dostanę pozwolenie na starty w boksie. Mam już kilka ofert od promotorów bokserskich i muszę to dokładnie przeanalizować - dodał Aldo.

Dowiedz się więcej na temat: Jose Aldo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje