Reklama

Reklama

Gołowkin kontra Alvarez. Kto zgarnie pas WBC?

Trwa zatarg pomiędzy Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO) a szefem federacji World Boxing Council. "Canelo" nie zapłacił za usankcjonowanie walki z Giennadijem Gołowkinem (37-0, 33 KO), dlatego pas jest w stawce tylko w wypadku wygranej Kazacha. Co więc się stanie, jeśli GGG polegnie?

Kazach będzie bronił w nocy z soboty na niedzielę pasów WBC, WBA i IBF oraz tego mniej prestiżowego IBO.

Tytuł WBC nie jest w stawce dla "Canelo". Jeśli więc Gołowkin przegra, straci jedynie pasy IBF i WBA, natomiast ten w wersji WBC pozostanie wakujący i do walki o niego zostaną wyznaczeni najwyżej notowani w rankingu pięściarze.

A co jeśli wygra Gołowkin? Najpierw czeka go rewanż, bo taki jest zapis w kontrakcie. Potem następny w kolejne ma być oficjalny pretendent do tytułu, Jermall Charlo (26-0, 20 KO).

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy