Reklama

Reklama

Gołota w telewizji

Polscy widzowie zobaczą walkę Andrzeja Gołoty z Johnem Ruizem o mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBA. Pojedynek, który odbędzie się w nocy z 13 na 14 listopada pokaże stacja TVN.

"Amerykanie z Don King Production zdecydowali się sprzedać nam prawa do gali w Nowym Jorku za 130 tysięcy dolarów" - powiedział w "Przeglądzie Sportowym" Robert Wichrowski, szef grupy ITI Sport, właściciela stacji TVN.

"Z biznesowego punktu widzenia zakup transmisji tydzień przed walką jest karkołomną decyzją, ale uważam, że na tym poziomie ryzyko warto podjąć" - dodał Wichrowski.

Oprócz pojedynku Polaka TVN w nocy z soboty na niedzielę pokaże jeszcze trzy walki: Chris Byrd - Jameel McCline o pas IBF, Evander Holyfield - Larry Donald i Hasim Rahman - Kali Meehan.

Reklama

Negocjacje pomiędzy polskimi telewizjami i ludźmi Dona Kinga trwały bardzo długo. Na początku strona amerykańska za prawa do transmisji żądała 200 tysięcy dolarów, ale żadną z polskich stacji nie było stać na wyłożenie takich pieniędzy. Udało się jednak wypracować kompromis.

Dowiedz się więcej na temat: TVN SA | gołota

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje