Reklama

Reklama

Głowacki - Briedis. Naczelny "Boxing News": Brutalne zwycięstwo splamione ciosem łokciem

Najstarszy wciąż wydawany magazyn o boksie, brytyjski tygodnik "Boxing News" zabrał głos w sprawie sobotniej walki Głowacki vs Briedis w Rydze, która była półfinałem turnieju WBSS. Matt Christie, redaktor naczelny prestiżowego tygodnika jednoznacznie stwierdza, że wynik walki zasługuje na unieważnienie.

- Mairis Briedis zwyciężył przez kontrowersyjny nokaut, który powinien zostać unieważniony z powodu szokującego zachowania sędziego ringowego. Farsa, którą popełnił sędzia, w połączeniu z brudnym boksem całkowicie zniszczyła spektakl, jakim miała być walka Polaka z Łotyszem. Brutalne zwycięstwo Briedisa zostało również splamione przez okropny cios łokciem w czaszkę Głowackiego, który uruchomił zresztą cały proces prowadzący do nokautu - napisał naczelny "Boxing News".

Reklama

Mowa o magazynie, uznawanym przez wielu za najważniejszą obecnie publikację o boksie regularnie wydawaną na papierze. Jeżeli nie na świecie, to na pewno w Europie tygodnik posiada status lidera branżowej opinii, dlatego zdanie Matta Christie ma sporą wagę.

Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Głowacki | Mairis Briedis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje