Reklama

Reklama

Gala boksu w Wieliczce – górnik Talarek znokautował żołnierza Rene

W najważniejszej walce gali boksu Underground Boxing Show w Wieliczce Robert Talarek (bilans 22-1-2), w wadze średniej, już w pierwszej rundzie znokautował Amerykanina Johna Rene (12-2-2). Gala w wielickiej kopalni soli odbyła się po raz dziesiąty.

W najważniejszej walce gali boksu Underground Boxing Show w Wieliczce Robert Talarek (bilans 22-1-2), w wadze średniej, już w pierwszej rundzie znokautował Amerykanina Johna Rene (12-2-2).  Gala w wielickiej kopalni soli odbyła się po raz dziesiąty.

Pojedynki toczyły się w komorze "Warszawa" 125 metrów pod ziemią.

Konfrontacja pomiędzy Talarkiem i Rene reklamowana była jako stracie górnika z żołnierzem. Polak na co dzień pracuje pod ziemią w kopalni Bielszowice, a Amerykanin jest zawodowym żołnierzem.

Walka trwała bardzo krótko, bo tylko 2 minuty i 47 sekund. Talarek zaczął spokojnie, ale pod koniec pierwszej rundy trafił Rene mocnym prawym prostym i ten padł na deski. Po kolejnym ciosie Amerykanin nie był już w stanie kontynuować pojedynku.

"Nie czułem się faworytem, nastawiałem się na osiem rund, jestem trochę zaskoczony, że tak się to skończyło" - powiedział Talarek, dla którego było to 14. zwycięstwo w karierze przez techniczny nokaut.

Reklama

W innych pojedynkach wielickiej gali w kategorii junior ciężkiej Mariusz Piwowar, w swojej debiutanckiej walce na zawodowych ringach, zwyciężył jednogłośnie na punkty Mateusza Kowalczyka (1-1). W kategorii superpółśredniej Piotr Gudel (9-2-1) werdyktem 2-1 pokonał Marka Jędrzejewskiego (14-2). W wadze półciężkiej Ukrainiec Serhij Żuk (2-2-2) wygrał decyzją sędziów 2 do remisu z Piotrem Gruchałą (1-2).

W jedynej walce kobiet (waga piórkowa) Dorota Norek (3-0) pokonała 2-1 Wiktorię Sądej (0-1), dla której to był to pierwszy zawodowy pojedynek.

Gala w Wieliczce była jednocześnie drugą imprezą z cyklu "Talent Factory", mającą na celu promowanie utalentowanych bokserów-amatorów, którzy mogą wystartować w igrzyskach olimpijskich. Z tej okazji odbył się mini mecz Polski z Ukrainą składający się z trzech walk. Wszystkie trzy wygrali Polacy. Mateusz Kostecki pokonał Michajłę Sowuca, Ryszard Lewicki Wołodimira Mandziuka, Sebastian Wiktorzak Pawło Krupę.


gw

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL