Reklama

Reklama

Fury może odnowić licencję i wrócić do boksu

Brytyjska Rada Kontroli Boksu poinformowała, że licencja Tysona Fury'ego może zostać odnowiona. Warunkiem jest przejście przez byłego mistrza świata wagi ciężkiej testów medycznych.Rada zawiesiła licencję Brytyjczyka w 2016 roku, w związku z wykryciem w jego organizmie niedozwolonych środków. Sytuacja Fury’ego zmieniła się po tym, jak ten zaakceptował sankcje nałożone na niego przez Brytyjską Agencję Antydopingową (UKAD).

Fury po raz ostatni walczył w listopadzie 2015 roku, kiedy pokonał Władimira Kliczkę i zdobył pasy mistrza świata czterech federacji. Od tamtej pory nie pojawił się w ringu, mimo że dwukrotnie miało dojść do rewanżu z Ukraińcem. Za pierwszym razem Brytyjczyk wycofał się, zgłaszając kontuzję. Za drugim pojedynek został anulowany, bo w organizmie Fury'ego znaleziono kokainę.

Reklama

Media spekulują że Fury może pojawić się w ringu już w kwietniu. 29-letni bokser musi jednak wcześniej wrócić do formy, gdyż obecnie waży prawie 160 kilogramów, o kilkadziesiąt więcej niż przed swoim ostatnim pojedynkiem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje