Fury i Kliczko przejdą testy antydopingowe
Tyson Fury (25-0, 18 KO) i Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) będą poddawani testom antydopingowym przed walką rewanżową, która 29 października odbędzie się w Manchesterze.
Testy przeprowadzi agencja VADA. Nalegał na nie przede wszystkim obóz Ukraińca. - Mamy to w kontrakcie. Teraz musimy jeszcze podpisać papiery z VADA - powiedział Bernd Boente, menedżer byłego mistrza świata wagi ciężkiej.
Kliczce i jego reprezentantom zależało na badaniach ze względu na doniesienia sprzed kilku miesięcy, informujące o pozytywnym wyniku, jaki dał test próbki pobranej od Fury'ego w ubiegłym roku, jeszcze przed pierwszym pojedynkiem z Ukraińcem. Sprawa wciąż nie została wyjaśniona i zanim odbędzie się rewanż, Anglik będzie musiał złożyć wyjaśnienia przed niezależnym panelem ekspertów ds. dopingu.
Pierwszą potyczkę z Kliczką, która odbyła się w listopadzie w Duesseldorfie, Fury wygrał jednogłośną decyzją sędziów. W drugiej położy na szali pasy WBA Super, WBO oraz IBO. W Niemczech zdobył też tytuł IBF, ale ten został mu odebrany i znajduje się obecnie w posiadaniu jego rodaka Anthony'ego Joshuy.
Wyrażaj emocje pomagając!
Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: 96 1140 0039 0000 4504 9100 2004 (SKOPIUJ NUMER KONTA).
Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.