Reklama

Reklama

Francesco Pianeta rywalem Władimira Kliczki

Znamy nazwisko kolejnego rywala Władimira Kliczki. Mistrz świata wagi ciężkiej będzie bronił pasów federacji WBA, IBF, IBO i WBO w starciu z byłym przeciwnikiem Alberta Sosnowskiego - Francesco Pianetą.

Według informacji serwisu Boxrec walka odbędzie się 4 maja w SAP-Arena w Mannheim.

Niespełna 37-letni Kliczko jest niepokonany na zawodowych ringach od kwietnia 2004 roku. Po raz ostatni bronił swojej bogatej kolekcji mistrzowskich pasów 10 listopada ubiegłego roku. W Hamburgu pokonał jednogłośną decyzją sędziów Mariusza Wacha. Po walce okazało się, że Polak był na dopingu.

Bilans młodszego z ukraińskich dominatorów wagi ciężkiej to 59 zwycięstw (50 przez KO) i trzy porażki. W maju powinien świętować jubileuszową 60. wygraną. Każdy inny wynik będzie sensacją.

Reklama

28-letni Pianeta co prawda nie przegrał dotąd żadnej walki, ale jego największymi sukcesami było pokonanie ringowych weteranów; Olivera McCalla (niedawno zaproponował rewanż Przemysławowi Salecie) i Fransa Bothy.

W kwietniu 2009 roku zremisował z Albertem Sosnowskim. Pozostałych 28 walk wygrał, w tym 15 przed czasem. Nie trudno jednak zauważyć, że obóz Kliczki wybierając Pianetę poszedł na łatwiznę. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL