Reklama

Reklama

"Fonfara to największa wypłata w karierze Stevensona"

Promotor Adonisa Stevensona (23-1, 20 KO) Yvon Michel zabrał głos w sprawie głośnych przenosin swojego zawodnika z ramówki telewizji HBO na Showtime. Kanadyjczyk potwierdził, że stacja, która pokazuje walki m.in. Floyda Mayweathera Jr, zaoferowała "Supermanowi" znacznie lepsze pieniądze, co jego konto bankowe odczuje już przy okazji zaplanowanej na 24 maja walki z Andrzejem Fonfarą (25-2, 15 KO).

"Za pojedynek z Fonfarą Adonis otrzyma największą wypłatę w karierze, ponad dwukrotnie większą od tej, jaką dostał za walkę z Bellewem. W planach jest też potencjalne starcie z Bernardem Hopkinsem, za które Adonis zarobi więcej, niż mógłby zarobić za to z Siergiejem Kowaliowem. Wiem, że dziennikarze chcieliby zobaczyć pojedynek z Rosjaninem. Ja również. To byłoby świetne, ale sądzę, że potyczka z Hopkinsem będzie miała dwukrotnie większą oglądalność. Koniec końców HBO nie wyrównało oferty Showtime, bo nie uważało, aby to był dobry ruch biznesowy. Nie sądziło, żeby walka Stevenson - Kowaliow była aż tak ważna" - stwierdził Michel.

Promotor odniósł się też do słów prowadzającej karierę Siergieja Kowaliowa (24-0-1, 22 KO) Kathy Duvy, która powiedziała, że rozważa skierowanie sprawy na drogę prawną, ponieważ Stevenson zgodził się już na walkę z jej zawodnikiem na antenie HBO.

"Ona kłamie. Wysłałem jej maila, w którym pisałem jedynie, że zgadzamy się na podział zysków. Widocznie nie doczytała wiadomości do końca. Nie podoba mi się jej zachowanie i tracę do niej szacunek, ponieważ stara się zrobić ze mnie, z Adonisa i Ala Haymona ludzi, którzy nie dotrzymują słowa" - powiedział.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama