Reklama

Reklama

Fonfara mistrzem świata, Gołota na trybunach

Andrzej Fonfara zdobył pas młodzieżowego mistrza świata organizacji WBC w bokserskiej wadze półciężkiej. Jego zwycięstwo przez nokaut w czwartej rundzie z Amerykaninem Rogerem Cantrellem oglądał w Chicago pięściarz Andrzej Gołota.

Pochodzący z Białobrzegów, a mieszkający w USA 22-letni Fonfara odniósł 14. zwycięstwo w zawodowej karierze. Dotychczas przegrał dwie walki. W jego narożniku był trener Sam Colonna, znany ze współpracy przede wszystkim z Gołotą, ale i Tomaszem Adamkiem.

Rok starszy Cantrell legitymuje się rekordem 15-2, a wcześniej uległ tylko rodakowi Andre Wardowi, mistrzowi świata WBC w junior półciężkiej.

Na gali w Chicago rywalizował także Krzysztof Zimnoch. W pojedynku w kategorii ciężkiej zremisował (37:36, 37:37, 37:37) po czterech rundach z zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych Joeyem Montoyą. W pierwszym starciu Polak znalazł się na deskach. To był jego trzeci występ na zawodowych ringach, dwie wcześniejsze walki rozstrzygnął przed czasem na swoją korzyść.

Reklama

Pojedynki Fonfary i Zimnocha oglądał Gołotą z żoną. W wywiadzie dla polonijnych mediów 42-letni bokser powiedział, że rozważa powrót na ring. Nie boksował od ponad pół roku, tj. od przegranej w Łodzi z Adamkiem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje