Reklama

Reklama

Floyd Mayweather zmierzy się z Conorem McGregorem

Za gigantyczne pieniądze staną do walki bokser Floyd Mayweather Junior i mistrz UFC Conor McGregor. Obaj zawodnicy oficjalnie potwierdzili pojedynek, który odbędzie się w sierpniu w Las Vegas.

To będzie jedna z najgłośniejszych i najprawdopodobniej najdroższych walk w historii. Jak spekuluje się w mediach, Floyd Mayweather za walkę ma zainkasować ok. 100 mln dolarów. Jego rywal, niewiele mniej, bo aż 80 mln. Obaj zawodnicy oficjalnie potwierdzili pojedynek w swoich mediach społecznościowych. 

Walkę zaplanowano na 26 sierpnia w Las Vegas. Pojedynek, który przez wielu był określany niemożliwym, oficjalnie stanie się faktem. Walka została już potwierdzona przez stację Showtime, która będzie ją transmitować za pośrednictwem PPV.

Reklama

Pojedynek odbędzie się w limicie wagowym do 154 funtów (69,84 kg) i dystansie 12 rund. Zawodnicy będą testowani przez amerykańską agencję antydopingowa USADA. Na gali odbędą się tylko walki bokserskie. Według zasad obowiązujących w boksie mają także zmierzyć się McGregor i Mayweather. Taką informację podał prezydent UFC Dana White. 

Floyd Mayweather Junior to były mistrz świata pięciu kategorii wagowych. Conor McGeregor jest największą gwiazdą MMA i czempionem UFC w dwóch kategoriach wagowych, ale 27-latek od dłuższego czasu nagłaśniał chęć bokserskiej walki.

40-letni Mayweather ostatnią walkę stoczył we wrześniu 2015 roku i ogłosił swoje odejście na emeryturę. W karierze wygrał wszystkie 49 pojedynków, z czego 26 przez nokaut. Conor McGregor ostatni raz walczył w listopadzie ubiegłego roku. Jako pierwszy zawodnik zdobył dwa pasy w wadze lekkiej i piórkowej. 

AK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy