Reklama

Reklama

Floyd Mayweather Jr: To może być moja ostatnia walka

Floyd Mayweather Jr (45-0, 26 KO) dobrnie w weekend dopiero do połowy swojego lukratywnego kontraktu z telewizją Showtime, ale Amerykanin zakłada możliwość, że nie wypełni tej umowy. Na konferencji prasowej przed pojedynkiem z Marcosem Maidaną (35-3, 31 KO) stwierdził nawet, że to być może jego ostatnia walka w karierze.

- Nie wiem, co przyniesie przyszłość. Nie wiem, czy to moja ostatnia walka. Po niej usiądę ze swoimi współpracownikami i podejmiemy decyzję. Ze swoją karierą robię to, co chcę. Jeżeli zdecydują, że odchodzę, to odejdę. Nie byłoby to tak trudne. Gdy artysta uznaje, że przestaje malować, to po prostu przestaje. Myślę o tym, aby się ustatkować, ożenić się i spędzać czas z rodziną - oświadczył najlepszy bokser świata.

Tego rodzaju wypowiedzi nie są oczywiście niczym nowym w przypadku Mayweathera. W przeszłości 37-latek wielokrotnie mówił o końcu kariery i raz już nawet zawiesił rękawice na kołku, by zdjąć je po niespełna dwóch latach i w efektownym stylu rozprawić się z Juanem Manuelem Marquezem. Niemniej nawet bliski współpracownik pięściarza Leonard Ellerbe przyznał, że jest zaskoczony jego słowami.

Reklama

- Jestem w szoku. To dla mnie nowość. Mamy oczywiście ważny kontrakt z Showtime, ale nigdy nic nie wiadomo. Może naprawdę będzie to jego ostatni występ - powiedział.

Nawet jeżeli Mayweather kariery nie zakończy, nie ulega wątpliwości, że jego emerytura jest kwestią kilkunastu miesięcy. Amerykanin tym bardziej chce więc udowodnić swoją wartość i zapewnia, że tak jak wszyscy dotychczasowi rywale, tak i Maidana nie złamie Kodu MayVinci.

- Każdy ma jakiś plan, chce wywierać presję, uderzać w biodro, w nogę, w głowę, poniżej pasa. A ja i tak znajduję drogę do zwycięstwa. Mówią, że ten a ten jest szybki, ten ma dobry lewy sierpowy, ten prawy, ten obija tułów, ten ma obronę, ten wyprowadza kombinacje. Na każdego mam jednak sposób, w sobotę też będę miał - stwierdził.

Transmisję z gali w MGM Grand przeprowadzi Polsat Sport. Początek w nocy z soboty na niedzielę o 3:00.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje