Reklama

Reklama

Fiodor Łapin o śląskich bokserach: Kopytek musi częściej walczyć

Przed laty śląscy bokserzy dominowali w lidze, zdobywali tytuły mistrzów Polski. Wśród talentów młodego pokolenia wymienia się Krzysztofa Kopytka. - Musi częściej walczyć - uważa trener Fiodor Łapin. W piątek Kopytek wystąpi na gali w kopalni soli w Wieliczce.

Przed laty śląscy bokserzy dominowali w lidze, zdobywali tytuły mistrzów Polski. Wśród talentów młodego pokolenia wymienia się Krzysztofa Kopytka. - Musi częściej walczyć - uważa trener Fiodor Łapin. W piątek Kopytek wystąpi na gali w kopalni soli w Wieliczce.

- Talentu mu nie brakuje, ale nie jest jeszcze tak twardy, jak jego ojciec Robert, wspólnie z którym sięgałem po tytuły drużynowych mistrzów Polski w barwach Victorii Jaworzno. Oczywiście to kwestia wzmocnienia fizycznego i nabrania doświadczenia przez Krzyśka, który na razie stoczył tylko osiem walk zawodowych (bez przegranej) - powiedział Łapin, pod którego okiem Kopytek junior trenuje na co dzień w warszawskiej grupie Sferis KnockOut Promotions.

W pierwszej połowie lat 90. w Victorii występowali, poza Łapinem i Kopytkiem (indywidualny wicemistrz Polski 1993), także m.in. tacy zawodnicy, jak Robert Gortat (brat Marcina, koszykarza ligi NBA), Janusz Roter, Aleksander Toczek, Rafał Chrapek czy Jerzy Struzik.

Reklama

- Przyjaźniłem się i dzieliłem pokój na zgrupowaniach z Toczkiem, Kopytkiem i Chrapkiem. Niestety, dwaj ostatni już nie żyją, podobnie jak Roter - dodał Łapin, wspominając pięściarzy, którzy zmarli w wieku zaledwie 42-45 lat.

Krzysztof Kopytek, który 6 stycznia skończy 21 lat (jego ojciec zmarł po ciężkiej chorobie na początku 2011 roku), boksuje obecnie w wadze junior średniej. Po raz pierwszy wystąpi na gali w kopalni soli.

- Tata na co dzień pracował w kopalni węgla, a popołudniami trenował boks. Kiedyś było to możliwe do połączenia, teraz raczej już nie udałoby się. Jeśli chodzi o szkołę, ja poszedłem w innym kierunku, byłem w liceum wojskowym, a praktyki miałem na poligonie - stwierdził bokser, który w komorze Warszawa, 125 metrów pod ziemią, spotka się z Patrykiem Litkiewiczem (14-5).

Łapin ma nadzieję, że Kopytek junior, który wśród profesjonalistów debiutował krótko po 18. urodzinach, pójdzie w ślady ojca i będzie należał do najlepszych zawodników, nie tylko na Śląsku.

- Kiedyś Śląsk dzielił i rządził na bokserskiej mapie, poza Jaworznem mocne drużyny miały też Walka Makoszowy Zabrze czy Concordia Knurów. Teraz jest dużo trudniej, a patrząc na indywidualnych bokserów, na pewno trzeba wspomnieć o pochodzącym z Jaworzna Grzegorzu Proksie, byłym zawodowym mistrzu Europy i pretendencie do tytułu mistrza świata. Krzysiek musi czuć, że się na niego stawia, musi częściej boksować - uważa szkoleniowiec.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL