Reklama

Reklama

Federacja WBC zamierza karać oszustów

Federacja WBC rozważa karanie zawodników, którzy po oficjalnym ważeniu przez celowe picie dużych ilości płynów przybierają dużo na wadze. O pomyśle federacji WBC informuje czwartkowy "Los Angeles Times", który powołuje się na rozmowę z osobą wysoko postawioną w federacji.

Przedstawiciele WBC chcą karać zawodnika, którego masa po oficjalnym ważeniu zwiększy się o więcej niż 5%. Aby uniknąć takich sytuacji federacja WBC chce wprowadzić wysokie grzywny za przekroczenie o dozwolony procent wyznaczonych limitów.

Idealnym przykładem pięściarza, który bardzo często przybiera na wadze po oficjalnym ważeniu jest były mistrz WBC Julio Cesar Chavez Jr., który odwadnia organizm zmniejszając wagę, aby zmieścić sie w limicie kategorii średniej, a następnie nawadnia się na tyle mocno, że dzień później z powodzeniem mógłby walczyć w wadze cruiser. Proces ten jest tak samo niebezpieczny dla zawodnika, który odwadnia i nawadnia się w tak krótkim czasie, jak i dla jego rywala.

Reklama

Jeśli WBC, a wraz z nią inne federacje zdecydują się na takich kar, będzie to dla wielu pięściarzy rewolucja, ale wydaje się być to krok w dobrym kierunku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje