Reklama

Reklama

Ewa Piątkowska będzie walczyć o mistrzostwo świata

Ewa Piątkowska zmierzy się we wrześniu z Aleksandrą Magdziak-Lopes w walce o bokserskie mistrzostwo świata federacji WBC w kategorii junior średniej.

Rywalka Piątkowskiej urodziła się w Gliwicach, a reprezentuje USA. Pojedynek odbędzie się 17 września w trójmiejskiej Ergo Arenie.

O zakontraktowaniu pojedynku poinformował jeden z promotorów polskiej zawodniczki Andrzej Wasilewski (Sferis KnockOut Promotions).

Na zawodowych ringach Piątkowska (w przeddzień gali skończy 32 lata) wygrała dziewięć walk, a jedną przegrała. Jest mistrzynią Europy wagi półśredniej.

Z kolei mieszkająca od dawna w Stanach Zjednoczonych 36-letnia Magdziak-Lopes ma na koncie 16 zwycięstw, trzy porażki i dwa remisy. Kilka dni temu zdobyła pas WBC Silver - też w kat. półśredniej.

Reklama

Dotychczasowa mistrzyni organizacji WBC w wadze junior średniej Szwedka Mikaela Lauren (27-3) zdecydowała się przejść do półśredniej.

Głównym wydarzeniem imprezy w Gdańsku będzie pojedynek mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego (26-0) z ukraińskim pretendentem, mistrzem olimpijskim z Londynu Ołeksandrem Usykiem (9-0).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy