Reklama

Reklama

Ewa Brodnicka ma stoczyć walkę o mistrzostwo świata

Budząca kontrowersje pięściarka Ewa Brodnicka, mistrzyni Europy w wadze lekkiej, niebawem może otrzymać szanse zaboksowania o tytuł mistrzyni świata. Gdyby zdobyła pas, dołączyłaby do Ewy Piątkowskiej, która od września legitymuje się mianem czempionki federacji WBC w wadze superpółśredniej.

O ambitnych planach wobec swojej gwiazdy, poinformował za pośrednictwem Twittera jest promotor Mariusz Grabowski.

- Pracujemy nad majową walką dla Ewy Brodnickiej o mistrzostwo świata. Ewa chciałaby spotkać się z mistrzynią WBO Ramoną Kuehne (25-1) - napisał szef grupy Tymex Boxing Promotion.

32-letnia Brodnicka tytułem mistrzyni Europy legitymuje się od grudnia 2015 roku. Wówczas, na gali w Łomiankach, pokonała Belgijkę Elfi Philips jednogłośną decyzją sędziów.

Nie wszyscy kibice wierzą w możliwości "Kleo", czego wyrazem wiadomość do promotora, zamieszczona na Twitterze przez jednego z kibiców. "Szacunek Panie Mariuszu. To co pan robi z Ewą Brodnicką, to już jest mistrzostwo świata. Tak słabą zawodniczkę doprowadzić do walki o tytuł. Szacunek".

Reklama

Do pojedynku z Kuehne Brodnicka zmieni kategorię wagową na niższą. Niemka jest bowiem mistrzynią dywizji superpiórkowej. Jeśli okaże się, że Kuehne nie podejmie rękawicy, plan polskiego obozu zakłada, że "Kleo" powalczy o pas WBO najpierw w wersji tymczasowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje