Reklama

Reklama

Evander Holyfield zmierzy się z pogromcą Mike'a Tysona

Wszyscy spodziewali się zobaczyć pod koniec maja walkę pokazową Evandera Holyfielda i Mike'a Tysona. I rzeczywiście, wojownik z Atlanty stoczy taki pojedynek, ale w czerwcu, i nie z Tysonem, a jego pogromcą i zarazem ostatnim przeciwnikiem w karierze.

Kiedy "Żelazny Mike" ogłosił swój powrót, chęć stoczenia z nim walki wyraził zarówno Holyfield, jak i Kevin McBride, który pokonał "Bestię" blisko szesnaście lat temu. Dodajmy tylko, że temu samemu McBride'owi karierę zakończył ciężkim nokautem nasz Mariusz Wach w lipcu 2011.

Pojedynek odbędzie się 5 czerwca na rozpisce z walką wieczoru Teofimo Lopez Jr kontra George Kambosos Jr o trzy pasy wagi lekkiej. Wszystko pokaże platforma Triller w systemie PPV. Ta sama, która pokazywała "pokazówkę" Tysona z Royem Jonesem Juniorem.

Do końca trwały próby zorganizowania potyczki Holyfield vs Tyson III. Nic z tego. Opcjami rezerwowymi byli podobno jeszcze wspomniany Jones jr oraz Shannon Briggs. Ostatecznie wybór padł na McBride'a.

Ryan Kavanaugh - szef Trillera, poinformował, że zawodnicy wystąpią bez kasków i zawalczą na dystansie ośmiu rund, prawdopodobnie dłuższych niż dwie minuty, jak to było w przypadku starcia Tyson vs Jones jr. Gala nie ma jeszcze dokładnej lokalizacji, choć na ten moment wygląda na to, że odbędzie się w Miami bądź okolicach tego miasta.

W tym roku Holyfield - jedyny w historii czterokrotny mistrz świata wagi ciężkiej, skończy 58 lat. Młodzieniaszek McBride "dopiero" 48.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje