Reklama

Reklama

Estrada lepszy od Gołoty, ale Adamek go znokautuje

Zbliża się druga walka Tomasza Adamka w wadze ciężkiej. Po zwycięstwie przez TKO nad Andrzejem Gołotą kolejnym rywalem "Górala" będzie Jason Estrada.

Pięściarze spotkają się w ringu 6 lutego w Newark. Faworytem pojedynku będzie Polak, ale nasz zawodnik nie lekceważy przeciwnika.

Reklama

- Estrada jest zupełnie innym bokserem niż Andrzej Gołota. Jest znacznie młodszy, znacznie szybszy i może wyprowadzić 60 ciosów w rundzie. Walcząc z Jasonem Estradą musisz być cały czas bardzo skoncentrowany - podkreśla Tomasz Adamek, cytowany przez boxingnews.pl.

"Góralowi" odpowiada styl, w jakim walczy jego najbliższy rywal. - Oglądałem jego walkę z Aleksandrem Powietkinem. Jason chciał walczyć, a więc robił dokładnie to co lubię - zaznacza.

Mimo szacunku, jakim darzy rywala, Adamek jest przekonany, że zwycięży. - Zrobię Jasonowi to czego nikomu się nie udało zrobić - znokautuje go. On nigdy nie walczył z tak szybkim pięściarzem jak ja. Będzie zaskoczony liczbą moich ciosów w każdej rundzie - dodaje pogromca Gołoty.

Pewny swego jest także Estrada. - Adamek to wielki pięściarz, ale najprawdopodobniej pożałuje, że zgodził się na tę walkę. Jestem większy, silniejszy i szybszy. Spodziewam się, że wygram ten pojedynek - podkreśla.

Walka z Estradą ma być kolejnym krokiem "Górala" w stronę pojedynku o tytuł w wadze ciężkiej. W najnowszym rankingu WBA Adamek sklasyfikowany został na 10 miejscu.

Zobacz także

Estrada: Adamek pożałuje, że zgodził się na walkę

Arreola potencjalnym rywalem "Górala"

Polacy w bokserskich rankingach

Dowiedz się więcej na temat: estrada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama