Reklama

Reklama

Erik Skoglund pozostaje w śpiączce farmakologicznej, ale jego stan jest stabilny

Wciąż nie ma przełomu w kwestii stanu zdrowia pięściarza wagi super średniej i uczestnika turnieju World Boxing Super Series Erika Skoglunda (26-1, 12 KO), który został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Sportowiec nadal się nie wybudził, a jego czynności życiowe są podtrzymywane przez aparaturę.

26-letni Szwed, były mistrz Unii Europejskiej wagi półciężkiej, poczuł się źle w piątek, po sesji treningowej w swoim rodzinnym mieście Nykoeping. W szpitalu okazało się, że doznał krwotoku mózgowego. Skoglund został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i jeszcze tego samego dnia przeszedł operację.

Promowany przez grupę Sauerland pięściarz znajduje się w stanie poważnym, ale stabilnym. Operacja polegająca na powstrzymaniu krwawienia w mózgu zakończyła się pozytywnie, o czym poinformowali lekarze. Jak informuje szwedzki "Sportbladet", wkrótce planowane jest podjęcie próby wybudzenia.

Reklama

Jeśli potwierdzą się zawarte w oświadczeniu słowa, najgorsze doby już są za sportowcem. - Krytyczne dla jego wyzdrowienia będą najbliższe 3-4 dni - napisała grupa Sauerland.

Ostatni pojedynek Skoglund stoczył we wrześniu, przegrywając na punkty z Callumem Smithem (23-0, 17 KO) w ramach turnieju WBSS. Prędko wrócił na salę i przygotowywał się do starcia z Brytyjczykiem Rockym Fieldingiem (25-1, 14 KO). Walka miała odbyć się 17 grudnia, ale gala została przeniesiona na maj. Zawodowa kariera Skoglunda rozpoczęła się w 2010 roku.

Art

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje