Reklama

Reklama

Eddie Hearn: Walka z Powietkinem to jeden z największych testów Joshuy

​Promotor Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) z dużym respektem wypowiada się o Aleksandrze Powietkinie (34-1, 24 KO). Dziś oficjalnie potwierdzono, że Rosjanin, obowiązkowy pretendent do tytułu WBA, będzie kolejnym rywalem Anglika.

- Nie mogę się doczekać powrotu AJ-a na Wembley, myślę, że to będzie jeden z największych sprawdzianów w jego karierze. Kiedy ostatni raz tam walczył, został autorem jednego z najbardziej dramatycznych finiszów w historii boksu. Spodziewam się, że ten pojedynek będzie pełen energii i dramatu - mówi Eddie Hearn, szef stajni Matchroom Boxing.

Reklama

- Powietkin zalicza się do czołowej trójki wagi ciężkiej, jest bardzo niebezpieczny, ale AJ to moim zdaniem numer jeden na świecie i myślę, że tym występem wyśle światu wiadomość - dodaje.

Na walkę, która 22 września odbędzie się na Wembley w Londynie, cieszy się też Andriej Riabiński, promotor Powietkina.

- Pojedynek Joshua-Powietkin jest jednym z największych, jakie można w tej chwili zrobić w wadze ciężkiej. To będzie kolosalna batalia dwóch mistrzów olimpijskich, na pewno będzie to niezapomniany wieczór z boksem. Jestem zachwycony, że Aleksander staje przed szansą nie tylko zostania ponownie mistrzem świata, ale też zdobycia tronu wagi ciężkiej - stwierdził.

W stawce wrześniowego pojedynku znajdą się należący do Joshuy tytuły IBF, WBA, WBO oraz mniej istotny pas IBO.

Dowiedz się więcej na temat: Eddie Hearn | Anthony Joshua

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje