Reklama

Reklama

Eddie Hearn: Mamy dla Fury'ego trzy walki

Promotor Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) Eddie Hearn proponuje, aby Tyson Fury (25-0, 18 KO) stoczył najpierw dwie walki z jego innymi zawodnikami, zanim przystąpi do konfrontacji ze zunifikowanym mistrzem wagi ciężkiej.

Fury dostał w tym tygodniu zielone światło na powrót do boksu od brytyjskiej agencji antydopingowej, a w styczniu być może komisja bokserska przywróci mu licencję. 29-latek już od jakiegoś czasu trenuje i podkreśla, że jego głównym celem jest walka z Joshuą.

"Dobra wiadomość jest taka, że karę ma już za sobą. Wygląda na to, że jego powrót do boksu jest nieunikniony, a to świetna wiadomość dla tego sportu. Mamy dla niego trzy walki. W pierwszej może się zmierzyć z Dillianem Whyte'em, w drugiej z Tonym Bellew, a potem z Joshuą" - proponuje Eddie Hearn.

Dodał, że kontaktował się już z Furym w sprawie potyczki z AJ-em, o której mówi, że byłaby największym wydarzeniem w historii brytyjskiego boksu. "Wymieniliśmy kilka wiadomości, przedstawił swoje oczekiwania co do kontraktu. Z góry powiedział, że chce warunków znacznie lepszych niż podział 50-50" - stwierdził.

Fury pauzuje od 28 listopada 2015 roku, kiedy wygrał na punkty z Władimirem Kliczką. Zdobył wtedy cztery tytuły mistrzowskie, z których trzy - WBA, IBF i IBO - znajdują się teraz w posiadaniu Joshuy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje