Reklama

Reklama

Dominic Boesel tymczasowym mistrzem świata WBA wagi półciężkiej

Niemiecki bokser Dominic Boesel został tymczasowym (interim) mistrzem świata organizacji WBA w wadze półciężkiej. Na gali w Halle pokonał w 11. rundzie Svena Fornlinga. Prosto z ringu Szwed został przewieziony na badania do szpitala.

30-letni Boesel, który jest również czempionem mniej znanej federacji IBO, odniósł 30. zwycięstwo w zawodowej karierze. Niedawny jeszcze mistrz Europy przegrał raz - z Karo Muratem w 2017 roku. Z kolei dwa lata wcześniej wygrał z Norbertem Dąbrowskim na punkty.

Fornling jest rok starszy od Boesela, a legitymuje się rekordem 15-2. Wcześniej doznał niespodziewanej porażki tylko w 2016 roku z reprezentującym Czechy Yevgenijem Makhteienką (przegrywał z Pawłem Stępniem i Dariuszem Sękiem oraz pokonał Andrzeja Sołdrę).

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy