Reklama

Reklama

Dmitrij Kudriaszow kontra Rusłan Fajfer 6 maja w Rostowie nad Donem

Rosjanie - Dmitrij Kudriaszow (24-3, 23 KO) i Rusłan Fajfer (25-1, 16 KO) - skrzyżują rękawice 6 maja w Rostowie nad Donem. Status walki nie jest jeszcze znany, pierwotnie mówiło się o eliminatorze do tytułu mistrza świata WBC wagi junior ciężkiej, który w piątek zdobył Ilunga Makabu (27-2, 24 KO) dzięki zwycięstwu nad Michałem Cieślakiem (19-1, 13 KO).

Fajfer - numer jeden rankingu IBF - zajmuje w tej chwili piąte miejsce w rankingu WBC, Kudriaszow jest w WBC notowany na jedenastym miejscu, a IBF klasyfikuje go na pozycji 15. Wydaje się tymczasem, że celem Fajfera powinna być teraz przede wszystkim walka o ww. pas IBF, kóry posiada obecnie Yuniel Dorticos.

W 2018 roku Fajfer przegrał na punkty w pierwszej rundzie turnieju WBSS z Andrew Tabitim, ale odbudował się w roku 2019, pokonując kolejno na punkty: Siergieja Radczenkę na lipcowej gali w Krasnodarze i Jurija Kaszynskiego na listopadowej gali w Majkopie.

Reklama

Przypomnijmy na koniec, że w czerwcu zeszłego roku wspomniany Ilunga Makabu rozbił Kudriaszowa na gali w Jekaterynburgu. ''Rosyjski Młot'' wrócił niejednogłośnym grudniowym zwycięstwie nad Vaclavem Pejsarem, ale według większości obserwatorów nie zasłużył na wygraną. Potem zgłaszał chęć rewanżu, ale ostatecznie do niego nie doszło.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama