Reklama

Reklama

"Diablo" Włodarczyk cięższy od "Czarodzieja" Palaciosa

Przed walką o mistrzostwo świata w kat. junior ciężkiej federacji WBC Krzysztof "Diablo" Włodarczyk waży 90,3 kg, a Portorykańczyk Fransisco "Czarodziej" Palacios - 88,85 kg. Pojedynek odbędzie się w sobotę w Hali Stulecia we Wrocławiu. Tytułu broni Polak.

W trakcie ceremonii ważenia bokserzy długo patrzyli sobie w oczy. Włodarczyk stał bardzo spokojnie, a Palacios kiwał głową i kilkakrotnie przejechał kciukiem po własnej szyi.

"Jestem bardzo skoncentrowany. Uważam, że do każdej walki trzeba podejść mocno skupionym, bo bez tego można przegrać nawet ze słabym rywalem. Nie zamierzam tak jak to było przy pierwszym starciu wejść do ringu i czekać, tylko od samego początku zacząć boksować" - powiedział po zakończeniu ceremonii Włodarczyk.

31-letni Włodarczyk po raz czwarty stanie do walki w obronie mistrzowskiego pasa, który wywalczył w połowie maja 2010 r., pokonując w Łodzi przez techniczny nokaut Włocha Giacobbe Fragomeniego. Od tego czasu w obronie pasa pokonał Amerykanina Jasona Robinsona, Palaciosa i Australijczyka Danny'ego Greena.

Reklama

Pierwsze starcie obu bokserów, do którego doszło w bydgoskiej hali Łuczniczka, zakończyło się zwycięstwem Włodarczyka po niejednogłośnej decyzji sędziów (2:1). Zaraz po ogłoszeniu werdyktu niezadowolony z wyniku obóz Palaciosa zapowiadał złożenie protestu, ale ostatecznie do tego nie doszło. Sam pojedynek jednak rozczarował, prowadzony był w wolnym tempie, a pięściarze zadawali mało ciosów.

W zawodowej karierze Palacios stoczył 22 walki, przegrał tylko z Polakiem. Bilans Włodarczyka, który wcześniej był mistrzem świata organizacji IBF, wynosi 46-2-1.

Sobotnia gala, która odbędzie się we wrocławskiej Hali Stulecia, jest reklamowana jako "niedokończony biznes". Oprócz "Diablo" i "Czarodzieja" wystąpią na niej m.in. pochodzący z Wrocławia Mariusz Cendrowski i Kamil Łaszczyk, a także Damian Jonak, Łukasz Janik i Łukasz Maszczyk.

Walki podczas gali bokserskiej we Wrocławiu:

Kategoria lekkopółciężka (6 rund)

Damian Jonak (Polska) - Laszlo Fazekas (Węgry)

K-1 - waga super ciężka

Michał Turyński (Klub Fighter Wrocław) - Kamil Sokołowski (Paco Katowice)

Waga junior ciężka (8 rund)

Łukasz Janik (Polska) - Roman Kracik (Czechy)

Waga piórkowa (10 rund)

Kamil Łaszczyk (Polska) - Gienadij Delisandru (Ukraina)

Waga super średnia (8 rund)

Mariusz Cendrowski (Polska) - Bernard Donfack (Niemcy)

Waga junior ciężka (12 rund)

Krzysztof Włodarczyk (Polska) - Fransisco Palacios (Portoryko).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje